Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 12:58 Bu haber 3257 kez okundu
 
CHP Genişletilmiş Bölge Toplantısı Tire'de Yapıldı
Deniz Yücel " Kimse Belediye Başkanını ya da Adaylarını Açıkça Eleştirmemelidir, Parti Disiplini Bunu Gerektirir"
Tire Haberi
CHP Genişletilmiş Bölge Toplantısı Tire'de Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Bayındır, Selçuk ve Tire mahalle sorumluları toplantısı CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yönetiminin ev sahipliğinde Tire'de yapıldı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında yapılan toplantıya Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek de katıldı. Başkan Yücel, Çiçek 'i toplantı öncesinde makamında ziyaret etti.

Toplantıda söz alan üyeler yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili görüşlerini paylaştı . Üyeler, daha fazla tabana inilmesi , gençliğe daha fazla önem verilmesi, kadınların ön planda tutulması, Parti tüzüğüne uyulması, belediye ve ilçe teşkilatı arasında daha fazla iletişim olması gerektiğini ifade ederken özellikle Selçuk CHP üyeleri ön seçim yapılmasını istedi .

Toplantı sonrasında tüm misafirlere hitaben konuşma yapan CHP İl Başkanı Deniz Yücel mevcut 22 belediye ve 2014 'te kaybedilen 8 belediye olmak üzere 30 ilçenin hepsine talip olduklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti "Talepleriniz bizler için önemli , bu yüzden buradayız. Heyecan tabandan başlamazsa genele yayılamaz. Biz bugün burda bu heyecanı görüyoruz . Aday belirlemede her ilçe için aynı uygulamayı yapamayız, çünkü her ilçenin durumu aynı değil ama öncelikle dikkat etmemiz gereken konu birbirimizi eleştirmemeliyiz . Biz bir aileyiz. Kol kırılır yen içinde kalır . Elbette böyle toplantılarda birbirimize eleştirimiz olacak ama asla başkalarının yanında ya da sosyal medyada bunu yapmamalıyız . Hiçbir belediye başkanı ya da adayı açıkça eleştirilmemelidir, Parti Disiplini bunu gerektirir.

Amacımız Kişiler Değil Partimizdir

Yerel seçimlerde başarısızlığın bahanesi olmaz. Bu çalışmalar katılmama durumunda ne ben, ne de örgütümüz affetmez. Birlikte oturuyoruz konuşuyoruz, aday adaylarımız çıkmaya başladı. Sonunda bir kişi aday olacak ve adaylarımızın etrafında birleşerek canla başla çalışacağız. Aday olamadı diye, istediği kişi aday gösterilmedi diye küsecek, kırılacak, partimizin veya adayımızın aleyhinde çalışacak kimse varsa şimdiden aramızdan ayrılsın. Çünkü biz kişileri değil, CHP’yi seçtirmek, CHP’yi iktidar yapmak için çalışıyoruz

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Genişletilmiş, Bölge, Toplantısı, Tire'de, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı