Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 10:46 Bu haber 21323 kez okundu
 
Doğal sabunlar sağlık ve güzellik kaynağı
Tire Halk Eğitim Merkezi’nin kursiyer bayanları tarafından yapılan zeytinyağından yapılan saf doğal sabun sağlıklı bir hijyen ve cilt güzelliği için birebir.
Eğitim Haberi
Doğal sabunlar sağlık ve güzellik kaynağı

Vücuda sağladığı yararları saymakla bitmeyen zeytinyağından yapılan sabunların cilt ve saç dostu olduğu, cilde ve saçlara parlaklık verdiği binlerce yıldır bilinen bir gerçek. Geçmişte ev ortamında yapılan doğal zeytinyağı sabunlarını bugün bulmak pek mümkün değil. Artık marketlerde ve bakkallarda rafları sanayi tipi, içinde farklı katkı maddelerinin bulunduğu, zeytinyağı sabunları doldurmakta.

ZEYTİNYAĞI SABUNU HEP “GÜZELLİK” KAYNAĞI SAYILDI

Eski zamanlarda yapılan doğal, ev yapımı saf zeytinyağlı sabun bulma taleplerinin artması ile bu yönde üretimlerde de artış gerçekleşti. Zeytin tarımı ve zeytinyağı üretiminin yoğun olduğu bölgemizde de son yıllarda doğal zeytinyağı sabunu üretiminde hareketlenmeler söz konusu. Bu güzel gelişmeye katkı koymak, başta güzelliğine ve cilt bakımına önem veren bayanlar olmak üzere tüm vatandaşlara yardımcı olmak isteyen bir grup Tireli bayan, ürettikleri yüzde yüz doğal zeytinyağı sabunu ile “Bizde doğallıktan yanayız” dedi.

TİRE HALK EĞİTİM KURSİYERLERİNİN ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Tire Halk Eğitim Merkezi’nde ‘kültür mantarı yetiştiriciliği’ kursunda eğitim alan bayan kursiyerlerden bazıları, kursu veren Tire İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Müdürü İbrahim Soylu ile birlikte boş vakitlerde yaptıkları çalışmalarla doğal zeytinyağı sabunu ürettiler.

“SOĞUK PROSES” YÖNTEMİ İLE DEFNE VE KARANFİL KOKULU SABUNLAR ÜRETİLDİ

‘Soğuk Proses’ tekniğiyle, içine ‘defne’ ve ‘karanfil’ gibi güzel kokulu bitkilerin aromaları eklenerek üretilen “küllü”, “potasyumlu ve “sodyumlu” doğal zeytinyağı sabunlarının aynen ninelerin yüz yıl önce yaptığı sabunlar gibi olduğunu belirten Tireli bayanlar, “Bu sabunlarla Tireli hanımlarımız güzelliklerine güzellik katacak” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Halk, Eğitim, Merkezi’nin, kursiyer, bayanları, tarafından, yapılan, zeyti
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Doğal sabunlar sağlık ve güzellik kaynağı
Doğal sabunlar sağlık ve güzellik kaynağı
Doğal sabunlar sağlık ve güzellik kaynağı
Yorumlar
Haber Yazılımı