Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 09:41 Bu haber 3586 kez okundu
 
KOCAOĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ
Siyaseti bırakma kararı alan Aziz Kocaoğlu’na Küçük Menderes vadisinden güçlü bir destek geldi.
Tire Haberi
KOCAOĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ

Ahmet Piriştina’nın vefatı  üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Kocaoğlu 15 yıldır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmakta idi.

Kocaoğlu geçtiğimiz günlerde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Kocaoğlu’nun bu açıklamasından sonra Küçük Menderes vadisindeki  köy muhtarları, kooparatif ve dernek başkanları harekete geçerek Kocaoğlu’nu kararından vazgeçirmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda eski Tire CHP ilçe Başkanı Mustafa Güngör’ün çağrısı üzerine 58 Tireli muhtar otobüslerle Aziz Kocaoğlu’na ziyarete gittiler.Aziz Kocaoğlu’nun bir televizyon kanalında programa katılmak üzere  İstanbul’a gitmesi nedeniyle Kocaoğlu ile görüşemeyen muhtarlar CHP İzmir il Başkanı Deniz Yücel’i makamında ziyaret ederek Kocaoğlu’nun tekrar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı  adaylığını desteklemeleri konusunda yardımlarını istediler.

Tireli muhtarlarının  yanında Tire Süt Kooperaifi başkanı Mahmut Eskiyörük, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Bayındır Çiçekçiler Kooperatifi Başkanı, Ödemiş Bademli Fidancılar kooperatifi Başkanı, Beydağ ve Kirazdan muhtarlar da Kocaoğlu’nu kararından vazgeçirmek üzere İzmir’e gitmişlerdi. Bu buluşma gerçekleşemeyince onlar da CHP İl Başkanı Yücel’le görüşmekle yetindiler. Heyetler Kocaoğlu’nun Küçük Menderes vadisindeki üretici kooperatif ve derneklerle yakın işbirliğii gerçekleştirdiğini Kocaoğlu’nun bu görevini bırakmasının Küçükmenderes  üreticileri için büyük kayıp olacağını dile getirdiler. Heyeti dinleyen İl Başkanı Yücel yakında Ankara’yı ziyaret edeceğini , Genel merkeze bu dilekleri ileteceğini söyleyerek, Kocaoğlu’nun kararından dönmesinin İzmir için bir kazanç olacağını dile getirdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAOĞLU’NA, DESTEK, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı