Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 10:06 Bu haber 19649 kez okundu
 
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor
Tire Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrencilerinin velileri, okuldaki olumsuz koşullar ve yetersiz fiziki şartlara çözüm bulunması için yetkililere seslendi.
Eğitim Haberi
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor

Tire’deki Küçük Menderes İlkokulu binasında 2007 yılından bu yana eğitim veren Tire Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’ndaki olumsuz koşullar ve eksiklikler nedeniyle öğrenciler mağdur, aileleri de çok üzgün.

Devletin, iş adamlarının ve hayırseverlerin ilgisini ve desteğini bekleyen Tire Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrenci ve velileri okula acil olarak veli bekleme bölümü ve beton zeminler için düzenleme istiyor.

OKUL BAHÇESİ DÜZENLENMELİ

Öğrenci velileri adına konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Özlem Yaldız, “Okul bahçemiz çok kötü. Okul bahçesindeki asfalt zemin engelli çocuklarımıza uygun durumda değil. Düştükleri zaman dizleri ve dirsekleri parçalanıyor. Ve engelli çocukların düşmesi sağlıklı bir çocuğun koşarken düşmesine benzemiyor. Engelli çocuk nöbet geçirerek kendini bırakarak düşüyor. Düştüğü zamanda mutlaka yaralanıyor” dedi.

VELİLERE BEKLEME ENGELİ

Kendisinin de çocuğu özel eğitim öğrencisi olan Okul Aile Birliği Başkanı Özlem Yaldız ve tüm veliler, öğrenci velilerinin okul bahçesine girişinin yasaklaması hususunda da dertli. Konuyla ilgili açıklama yapan Özlem Yaldız, “Biz velilerin beklemesi için yerimiz yok diye dertlenip karda kışta yağmurda, bahçedeki bu beton banklarda çocuklarımız için beklerken şimdi de kaymakamlıktan tüm okullara gönderilen bir yazı ile okul bahçesinde çocuklarımızı beklemememiz isteniyor. Biz çocuklarımızı tamamen öğretmenlerimizin başına bırakarak okuldan gidemeyiz. Engelli çocukların pek çoğunda tuvalet alışkanlığı yok. Biz çocuklarımızın altlarına bez bağlıyoruz. Öğretmenleri çocuklarımızın altlarını temizlemek zorunda değiller. Bize diyorlar ki çocuklarınızı bırakıp evinize gidin. Ben nasıl gideyim, benim çocuğumun altı bağlanıyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DÜZENLEME İSTENİYOR

Öğrenci velilerinin okul bahçesinde beklememesi konusu ile ilgili olarak veliler, özel eğitim okulları için düzenleme istiyor. Veliler adına konuşan okul aile birliği başkanı Özlem Yaldız, “Yapılan düzenleme ile birlikte velilerimizin çocuklarını beklemeleri için bir bekleme salonu, bahçedeki beton zeminin düzenlenmesi, çocuk oyun alanları da dâhil olmak üzere mantar zemin yapılmasını, yeşil alan oluşturulmasını istiyoruz” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Özel, Eğitim, İş, Uygulama, Okulu, öğrencilerinin, velileri, okuldaki, olu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor
Özel öğrenciler yetkililere sesleniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı