Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 09:54 Bu haber 41423 kez okundu
 
Tire HEM’den liseyi açıktan okuyanlara son şans uyarısı
Liseyi açıktan okuyarak tamlayan veya tamamlamak isteyip de yeni eğitim dönemi ilk yarı yıl kayıtlarını yaptıramamış olanlara Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından müjdeli “son şans uyarısı” geldi. Çeşitli sebeplerle kayıt dönemini geçiren ve kaydın yaptırmayanlar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ek süre hakkında bilgi veren Kurum yöneticileri, son günlerinde olan bu şans dönemini öğrencilerin iyi değerlendirmesini ve kayıtlarını yenilemelerini tavsiye etti. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
Eğitim Haberi
Tire HEM’den liseyi açıktan okuyanlara son şans uyarısı

12 EKİM VE 30 EKİM TARİHLERİNE DİKKAT !

“Açık Öğretim Okullarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri, 22 Eylül 2017 tarihinde tamamlanmıştır. Ancak, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından örgün eğitim okullarına yerleşemeyen öğrencilere, 30 Ekim 2017 tarihine kadar boş kontenjanlara başvuru hakkı verilmiştir.

Bu nedenle, Genel Müdürlük Makamının 04.10.2017 tarih ve ‘15821464’ sayılı ‘Olur’u ile Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin ilk kayıt işlemlerinin söz konusu öğrenciler için 30 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması ve ayrıca Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine herhangi bir nedenle ilk kayıt veya kayıt yenileme yaptıramayan öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemlerinin, 12 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması kararlaştırılmıştır. Duyurulur…”

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: Liseyi, açıktan, okuyarak, tamlayan, tamamlamak, isteyip, de, yeni, eğitim, döne
Yorumlar
Haber Yazılımı