Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 11:42 Bu haber 2783 kez okundu
 
“Belediyecilik okulu olmayan bir meslektir”
Belediye Meclis Salonu’nda, 23 Nisan vesilesi ile çocukları ağırlayan Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Tire’nin ve ülkemizin geleceği olan çocuklara yerel yönetim konusunda ders verdi.
Tire Haberi
“Belediyecilik okulu olmayan bir meslektir”

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, ilçemiz Kurtuluş İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine yerel yönetimler dersi verdi. Tire Belediyesi Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen derste; öğrencilere, öğretmenleri Şükran Terzioğlu ve Reyhan Eke eşlik etti. Soru cevap şeklinde gerçekleşen derste Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek öğrencilerle yakından ilgilenerek samimi cevaplar verdi.

30 YILLIK ÖĞRETMENLİĞİN ARDINDAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI  

Belediyenin yaptığı faaliyetlerden bahseden Başkan Çiçek öğrencilerin isteklerinin de yerine getirilmesi için personeline not aldırdı. Başkan Çiçek konuşmasında “Belediyecilik okulu olmayan bir meslektir ve ancak sevgi ve aşkla, yaşadığınız yeri sahiplenerek, sorumluluk bilinciyle yapılır. Ben 30 yıl öğretmenlik yaptım. Sonra bizlere gelen davet üzerine belediye başkanlığına aday oldum. Bu 3. dönemim ve hiçbir zaman o bizden, bu bizden değil diye ayrım yapmadan hizmet ettim. Sizler bizlerin, geleceğimizin teminatısınız. İleride sizlerin arasından yöneticiler de çıkacaktır. Tek yapmanız gereken, adaletli olmanızdır. Yaşadığınız mahalleyi, şehri ve insanları sevin ve bu ülkeye güzel şeyler katmak için kendinizi yetiştirin.” diyerek, öğrencilere derslerinde ve hayatında başarılar diledi.

 

 

 

HABER:  Dilek ÇULPAN 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Meclis, Salonu’nda, 23, Nisan, vesilesi, çocukları, ağırlayan, Belediy
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Belediyecilik okulu olmayan bir meslektir”
Yorumlar
Haber Yazılımı