Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 11:20 Bu haber 2318 kez okundu
 
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı
Tire Haberi
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı

Her yıl kutlanan ‘Karayolları Trafik Haftası’ bu yıl da törenlerle kutlandı. Tire’deki kutlamalar, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı. törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. İlçe Emniyet Müdürü Engin Tetik’in günün anlam ve önemini içeren konuşmasında Tire’deki motorlu araç sayısı ve trafik ile ilgili bilgiler verdi. 

YILIN SÜRÜCÜSÜNE KAYMAKAM TANRISEVEN’DEN PLAKET 

Trafikte yılın başarılı sürücüsünün de belirlendiği törende Cengiz Konur’a plaketini Kaymakam Tanrıseven sürücüyü tebrik ederek verdi. Gün içerisinde Kızılay Mobil Kan aracının Hükümet Konağı önünde saat 10:00 – 17:00 saatleri arasında kan bağışlarını kabul edeceği anonsunun ardından düzenlenen tören sona erdi.

MÜDÜR TETİK, ‘TRAFİK KURALLARINA UYMA’ KONUSUNA DEĞİNDİ

Tören’de konuşmayı yapan Tire Emniyet Müdürü Engin Tetik, bu haftayla ilgili şunları söyledi: “Karayolu Trafik Haftası, 1995 yılından itibaren her yıl düzenli olarak dünyada ve ülkemizde kutlanmaktadır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir. Trafik kazalarında ölüm ve yaralı sayılarının azaltılmasının tek yolunun eğitimden geçtiğini biliyoruz. Bu konuda toplumsal bilinçlenmemizi artıracak çalışmalar yapmaktayız. Trafiğin can ve mal güvenliğinde sorun oluşturmaması için bu alanda da kalıcı çözümlerin hayata geçirilmesi başta kurum ve kuruluşlar olmak üzere bireylerinde sorumluluk sahibi olduğunu düşünüyoruz.”

GÜVENLİ TRAFİK İÇİN EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Tire Emniyeti olarak, güvenli trafik için yapılan eğitim çalışmaları hakkında da bilgiler veren Tetik, şunları söyledi: “Emniyet kemeri ve kask gibi kurtarıcı unsurların sürücüler arasında yaygın kullanımı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Emniyet genel müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda ilçe emniyet müdürlüğümüzde görevli trafik büro personelimizce, traktör sürücülerine yönelik; tarım araçlarının güvenli kullanımı ve trafik kurallarına uymaları konusunda ve ilçemizdeki servis şoförlerine yönelik ayrıca ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize görsel ve uygulamalı olarak eğitimler verilmiştir.”

2017 YILININ  İLK 4 AYINDA; 11 BİN 249 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Müdür Tetik, konuşmasının sonunda, Trafik Biriminin yaptığı güvenlik denetim ve belge tahsis çalışmaları hakkında istatistiki bilgiler verdi. Tetik, “İlçe emniyet müdürlüğümüzce yapılan uygulamalarda; trafik kazalarının teşkil eden hız, hatalı sollama, kırmızı ışık ihlali, alkollü araç kullanımı gibi kuralların ihlallerinin önlenmesine yönelik denetimleri titizlikle uygulamaya devam etmektedir. 2017 yılı ilk dört aylık zaman diliminde yaptığımız denetimlerde ekiplerimizce 11.249 araç kontrol edilmiş, 487 bin TL cezai işlem uygulanmış ve kusurları bulunan 589 araç trafikten men edilmiştir. İlçemizde 22.215 araç, 15.000 motosiklet olmak üzere toplam 37.215 tescilli araç bulunmakta, bu güne kadar toplam 23.784 kişiye sürücü belgesi tanzim edilmiştir.” dedi.

 HABER:  Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı
“Karayolları Trafik Haftası” törenle kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı