Haber Detayı
06 Temmuz 2015 - Pazartesi 10:23 Bu haber 4096 kez okundu
 
Yeni stadyumun ihalesi yapıldı
Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Tire’nin yeni stadı için harekete geçildiğini ifade etti. Başkan Çiçek, stadyumun ihalesini yapıldığını, protokolün imzalanmasının ardından inşaatın başlayacağını belirtti.
Tire Haberi
Yeni stadyumun ihalesi yapıldı

Geçtiğimiz aylarda Tire’ye yeni bir stadyum kazandırma müjdesinden bahseden ve Tireli futbolseverleri heyecanlandıran Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Maltepe Mevkiinde yapılacak olan yaklaşık 14 bin civarında seyirci kapasiteli olacak stadyumun inşaatı için ihalenin yapıldığı ifade etti.

Tire’nin öncelikli olarak futbol olmak üzere sportif aktivite ve yarışmalarda Tirelilere hizmet edecek olan UEFA standartlarındaki yeni stadyumunun yapımı, protokolün imzalanmasının hemen ardından başlayacak.

“ÖNEMLİ BİR HAYALİMİZİN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, “Tire’yi spor şehri haline getireceğiz. Uzun yıllardır maçlarımızı oynadığımız Tire 4 Eylül Stadyumu’nu önümüzde iki yıl daha karşılaşmalarımız müsabakalarımızı burada yapacağız. Önemli bir hayalimiz olan bir projeye imza atıyoruz. Tire’ye 14.500 kişilik UEFA standartlarına uygun bir stadyum yapacağız. Gece maçlarının da oynanabileceği büyük takımlarında maçlarını oynayabileceği bir stadyum olacak. Geçtiğimiz günlerde, 23 milyon 500 bin TL’lik projeyi ihale yaptık. Bugünde protokolümüzü imzalayacağız. Protokol imzalandıktan sonra çalışmalar başlayacak. İhaleyi alan şirket 700 gün sonra stadyumu bizlere devredecek. İki yıl sonra Tiremize bu stadyumu kazandırmış olacağız. Tesisler, sponsorlar, kulübü ayakta tutacak kaynaklar olmadan hiçbir şey olmaz.  Güçlü bir yönetimde herkesi aramızda görmek istiyoruz, desteklerini istiyoruz.” şeklinde konuşarak, Tire futbolu adına umut veren ifadelerde bulundu.

 

 

HABER:   ALİ YILDIZ

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeni stadyumun ihalesi yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı