Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 14:16 Bu haber 2355 kez okundu
 
Acı bir tecrübe yaşanmadan Jandarma müdahale etti
Düğünlerde ateşli silah kullanarak eğlenmeyi marifet sayan iki kişiyi Tire Jandarması göz altına alıp cezayı kesti.
Tire Haberi
Acı bir tecrübe yaşanmadan Jandarma müdahale etti

Ülkemizde sık sık gördüğümüz düğünlerde ateşli silah kullanarak eğlenme ve sevincini gösterme şekli, bugüne kadar yüzlerce vatandaşın hayatına mal olmasına rağmen sürüyor. Yetkililerin konuyla ilgili yaptıkları uyarılar, aldıkları tedbirler bu düğün magandalarının önünü almakta yeterli olmuyor.

TİRE JANDARMASI ZAMANINDA MÜDAHALE ETTİ

Son olarak geçtiğimiz günlerde komşu ilçemiz Bayındır’da bir düğünde yaşanan ateşli silah kazasında bir kişi hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine duyarlılık seviyesini arttıran Tire İlçe Jandarma Komutanlığı, benzer manzaraların yaşandığı bir düğün konvoyuna, acı tecrübeler yaşanmadan, önceki gün müdahale etti.

KONVOY HALİNDE GİDERKEN ATEŞ EDİYORLARDI

Edinilen bilgilere göre; önceki hafta Cumartesi günü Tire – Ödemiş yolu mevkiinde bir düğün konvoyunda silahla ateş edildiği ihbarını alan Tire İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, derhal harekete geçtiler.

SİLAHLARA EL KONULDU, İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Olayla ilgili olarak H.A. ve A.B. isimli şahıslar, biri ruhsatsız 2 adet av tüfeği ve 1 adet kurusıkı tabanca ile suçüstü yakalandılar. Jandarma, şahıslar hakkında “Genel güvenliğin tehlikeye düşürülmesi” suçundan adli işlem başlatarak, toplam 2 bin 500 lirayı bulan idari para cezası uygulandı. Bunun yanı sıra silahlar müsadere edilmek üzere jandarma tarafından muhafaza altına alınırken, ruhsatlı olan silaha ilişkin ruhsat iptali ve yasaklama işlemi başlatıldı.

 

 

HABER:   Ali YILDIZ 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düğünlerde, ateşli, silah, kullanarak, eğlenmeyi, marifet, sayan, iki, kişiyi, T
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Acı bir tecrübe yaşanmadan Jandarma müdahale etti
Yorumlar
Haber Yazılımı