Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 15:48 Bu haber 3518 kez okundu
 
AK PARTİ’NİN ADAYI MEHMET ÇELTİKCOĞLU OLDU
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Adayı Binali Yıldırım, ilçelerin adaylarını açıkladı. Tire’nin Belediye Başkan adayı Mehmet Çeltikcoğlu oldu.
Tire Haberi
AK PARTİ’NİN ADAYI MEHMET ÇELTİKCOĞLU OLDU

Tirelilerin günlerdir merak ettiği sorunun cevabı bulundu. AK Parti’nin Tire’deki Belediye Başkan Adayı Mehmet Çeltikcoğlu oldu. Çeltikcoğlu diğer iki aday adayı M. Sıtkı İçelli ve Fatih Hayali  ile birlikte gittiği İzmir Balçova Kaya Termal Otel’deki son toplantıda Binali Yıldırım ve partinin kurmayları ile son kez bir araya geldi. Yıldırım otelin toplantı salonunda 30 ilçenin aday adayları ve ilçelerden gelen teşkilat yöneticileri ile genel bir toplantı yaptı.

Yıldırım, basına kapalı yapılan bu toplantıda; adayın ismi kim olursa olsun, birlik ve beraberliğin  bozulmaması gerektiğini ifade eden Yıldırım, işin asıl bundan sonra başlayacağını, herkesin çok önemli olan bu yerel seçimde elinden geleni yapması gerektiğini belirtti. Yıldırım, adayların isimlerini belirlerken, çok kapsamlı analizlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Sonrasında aday adayları ile ilçe ilçe bir araya gelen, ilçelerin alfabetik sırasına göre, Binali Yıldırım; son kez ilçe aday adayları ile konuşarak, kimin ismi olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirterek, ilçelerin adaylarını açıklamaya başladı. Bu dakikalarda bekleme salonunda ilçelerden gelen tüm aday adayları ve teşkilatlarda heyecan doruğa çıktı. İlk olarak Aliağa ilçesi aday adayları ile görüşen Yıldırım, ortalama her ilçeyle 10-15 dakika görüştü.

Tire, alfabetik sıralamada 30 ilçe arasında 28. sırada olduğu için, Tireli aday adaylarında ve partililerde heyecan sonuna kadar devam etti. Nihayet beklenen an geldi ve Tireli aday adayları Yıldırım ile görüşmek üzere içeri alındı. Yıldırım kendileri ile görüştükten sonra, Tire Belediye Başkan Adayı’nın Mehmet Çeltikcoğlu olduğunu açıkladı.

İZMİR’İN TÜM İLÇELERİNİN ADAYLARI BELLİ OLDU

Aliağa-İbrahim Ethem Yorulmaz, Balçova-Hasan Özcan , Bayındır-Mehmet Kertiş (mevcut Başkan), Bayraklı-İsmail Sarı, Bergama-Hasan Şahin, Beydağ-Fevzi Kaya, Bornova- İlhan Kaya, Buca- Cemil Şeboy (eski belediye başkanı), Çeşme-Mustafa Cenger, Çiğli- Adnan Yılmaz, Dikili-Ahmet Dağdelen, Foça-Salih Emrullah Keleş, Gaziemir- Kerem Fahri Baykalmış, Karabağlar-Necip Kalkan (İzmir Ticaret Odası eski Başkanı), Konak-İlknur Denizli, Menderes-Bülent Soylu, Menemen-Bilal Kayalar, Ödemiş-Mahmut Badem, Seferhisar-Hamit Nişancı, Tire-Mehmet Çeltikcoğlu, Torbalı-Adnan Yaşar Görmez

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İzmir, Büyükşehir, Belediyesi, Adayı, Binali, Yıldırım, ilçelerin, ad
Yorumlar
Haber Yazılımı