Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 10:01 Bu haber 1946 kez okundu
 
ATSO üyesi süt üreticileri Süt Koop. gezdi
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Ardahanlı süt üreticileri için Tire’ye gezi düzenlendi. Tire’ye gelen ATSO üyeleri Tire Ticaret Odası ve Süt Kooperatifi’ne ziyarette bulunarak, görüşme ve incelemelerde bulundu.
Tire Haberi
ATSO üyesi süt üreticileri Süt Koop. gezdi

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyeleri, g hafta Tire’ye geldi. Gezi kapsamında Tire’de farklı kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinde görüşme ve incelemelerde bulunan ATSO üyeleri, Tire Ticaret Odası ve Tire Süt Kooperatifi’ne de misafir oldu.

Süt üreticilerinin vizyon ve bilgilerini geliştirme amacı da taşıyan ve bu maksatla Tire ve Kiraz ilçelerini kapsayan gezide Ardahanlı üreticiler; hayvan besleme, hayvan bakımı ve süt üretimi vb. konularda Tire Süt Kooperatifi ve gittikleri çiftliklerin yetkililerinden bilgi aldılar. Ayrıca çiftlik yetkilileri bireysel olarak sorulan konularda da üreticileri bilgilendirdi. Geziye katılan üreticiler yapılan etkinliğin kendileri için çok faydalı olduğunu ifade ederken, bilinçli üreticilik yapmak adına bu tür etkinliklerin sürekli yapılmasını temenni etti.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, Ticaret, Sanayi, Odası, (ATSO), tarafından, Ardahanlı, süt, üreticileri
Yorumlar
Haber Yazılımı