Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 12:32 Bu haber 27669 kez okundu
 
Ayşe nine, evinin çatısını yapanlara duacı
Yalnız başına derme çatma tek göz bir evde zor şartlarda yaşayan Tireli Ayşe ninenin çektiği büyük sıkıntıların başında evinin yıkık ve sızdıran çatısı geliyordu. Durumunu Tire Belediyesi’ne bildiren Ayşe nineye Belediye yardım elini uzattı. Evinin çatısını yenileyen Belediyeye gözleri dolu şekilde dualar eden Ayşe nine, “Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
Tire Haberi
Ayşe nine, evinin çatısını yapanlara duacı

Tire’nin İstiklal Mahallesi Karahüseyin Sokak no: 4 adresinde yer alan tek göz derme çatma yer evinde tek başına yaşayan Ayşe Birkan (76) isimli yaşlı bayan, birkaç yıldan bu yana kendisine büyük dert olan ve özellikle kış mevsiminde büyük sıkıntılar yaşatan evinin bozuk, çökük ve sızdıran çatısının yapılması için Tire Belediyesi’ne başvurarak yardım talebinde bulunmuştu.

‘YAŞLI MAAŞI’ İLE YAŞAM MÜCADELESİ

Bir başına zor şartlarda yaşadığını, tek geçim kaynağının Devletin verdiği 65 yaş aylığı (yaşlı maaşı) olduğunu söyleyerek çatıyı yaptıracak gücünün bulunmadığını ifade eden Ayşe ninenin yardım talebine Tire Belediyesi’nden yardım eli uzatılarak cevap geldi.

USTALAR, “BÖYLE BİR HAYIRLI İŞİN PARÇASI OLMAK BİZİ DE MUTLU EDİYOR”

Geçtiğimiz günlerde Hüseyin Maloğlu ve İsmail Balaban isimli ustaları, gerekli inşaat malzemeleri le birlikte Ayşe ninenin evine gelerek tadilat ve yenileme çalışmalarına başladı. İnşaat çalışmalarının sürdüğünü birkaç güne kadar tamamının biteceğini söyleyen Maloğlu ve Balaban isimli ustalar, böyle bir hayırlı işin parçası oldukları için kendilerinin de mutlu olduğunu söylediler.

GÖZLERİ DOLU DOLU EDİLEN, TEŞEKKÜR VE MİNNET

Yaklaşık 28 yıl önce eşini, yakın zaman önce de oğlunu da kaybeden Aşye nine, uzaklarda yaşayan iki evli kızının olduğunu ifade ederek, kendisinin yaşlı maaşı yaşadığını belirtti. Belediyenin sesini duyup yardım elini uzatmasından dolayı oldukça duygusal olan ve gözü yaşlı bir şekilde yardımı yapan isimlere ve Tire Belediyesine minnet ve teşekkürlerini ileten Ayşe nine, “Allah hepsinden razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin” dedi. Evinin içini ve dışını gösteren Ayşe nine ilerleyen yaşına rağmen verdiği mücadeleyle takdir layık biri olduğunu gösterdi adeta.

                                                                              

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalnız, başına, derme, çatma, tek, göz, bir, evde, zor, şartlarda, yaşayan, Tire
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ayşe nine, evinin çatısını yapanlara duacı
Ayşe nine, evinin çatısını yapanlara duacı
Ayşe nine, evinin çatısını yapanlara duacı
Yorumlar
Haber Yazılımı