Haber Detayı
28 Nisan 2017 - Cuma 11:07 Bu haber 49417 kez okundu
 
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı
“Çiçeğin hikayesi burada başladı” ana temasıyla 03-07 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 20’nci Uluslararası Çiçek Festivali büyük bir coşkuya sahne olacak.
Bayındır Haberi
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı

İzmir’in en renkli festivallerinden biri olan Bayındır Çiçek Festivali bu yıl 3- 7 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. “Çiçeğin hikayesi burada başladı” ana temasıyla gerçekleştirilecek festival, bu yıl 20’nci kez ziyaretçilerini ağırlayacak. Büyük bir coşku ve renkli görüntülere sahne olması beklenen festivalde, onur konuğu İl olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Kadıköy Belediyeleri yer alacak. Şehir merkezine kurulacak tanıtım stantları ile beraber sosyal projelerine ilişkin etkinlikler her zaman olduğu gibi ziyaretçilerin ilgisini çekecek.

RENKLİ ETKİNLİKLER

“Mis kokulu” festivale, İtalya, Ukrayna, Makedonya, Kosova ve Gürcistan’dan halk oyunları ekipleri davet edildi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Egem Halk Oyunları Derneği ve Bayındır Belediyesi Halk Oyunları ekipleri festival süresince gösteriler düzenleyecek. Sokak müzisyenleri, Flashmob Dans Grubu, bando, canlı heykeller, animatörler, tahta bacak, gezici kukla, karikatüristler, çiçek ve yaprak sanatçıları ile ressamlar çeşitli noktalarda dönüşümlü olarak festival süresince etkinlik gerçekleştirecekler. “En Güzel Stant”, “Bitki Yarışması”, “En Güzel Balkon”, “En Lezzetli Çiçek Reçelleri” yarışmalarına ilave olarak bu yıl “En Güzel Çiçek Heykeli” Yarışması da düzenlenecek.

5 BİN KİŞİYE İŞ

Kayıtsız üreticiler dahil ilçe genelinde yaklaşık 600 civarında çiçek üreticisi olduğunu ifade eden Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi  (BAYÇİKOP) Başkanı Ersoy Sümerkan, “Çiçeğin başkenti olan Bayındır, çiçekçilik sektörü ile yakaladığı ekonomik ivmeyi benzer etkinliklerle daha da yukarıya taşıyacak. Bacasız sanayi çiçekçilik sektöründe yaklaşık 5 bin kişi çalışıyor” dedi.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çiçeğin, hikayesi, burada, başladı”, ana, temasıyla, 0307, Mayıs, tarihleri, ar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı
Bayındır’ı Çiçek Festivali heyecanı sardı
Yorumlar
Haber Yazılımı