Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 09:56 Bu haber 53354 kez okundu
 
BAYINDIR CHP’DE GERGİN BEKLEYİŞ
Daha önce ismi açıklanan Ardahan Totuk’un dizinden sakatlanıp, yarıştan çekilmesinin ardından ilçede gergin bekleyiş sürüyor. Eski ilçe Başkanı Hüseyin Tamer Yanık ile Dr. Ufuk Sesli dört gözle PM’den kendi isimlerinin çıkmasını bekliyor.
Bayındır Haberi
BAYINDIR CHP’DE GERGİN BEKLEYİŞ

Bayındır CHP’de gergin bekleyiş sona ermedi. Son yapılan parti MYK’sında, isminin ön plana çıktığı öne sürülen eski İlçe Başkanı Hüseyin Tamer Yanık’ın, Parti Meclisi tarafından son yapılan toplantıda açıklanmaması ilçede sinirleri iyice gerdi. Geçtiğimiz günlerde toplanan CHP Parti Meclisi’nin İzmir’in 12 ilçesindeki adaylarını açıklaması Bayındır’da da beklentileri üst seviyeye çıkarmıştı. Daha önce, ismi Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ile birlikte açıklanan Ardahan Totuk’un geçirdiği kaza sonrası dizinden sakatlanıp, yarıştan çekilmesi diğer aday adayları Hüseyin Tamer Yanık ile Dr. Ufuk Sesli arasında beklentileri en üst seviyeye taşıdı. Partililer, ilçede Sesli ve Yanık ile birlikte Ruhi Akşan’ın da aday adayı olduğunu, ancak Akşan’ın şansının pek fazla olmadığını belitti.

“YARIŞTA GERİ KALDIK”

CHP Bayındır İlçe Örgütü’nde ise tam bir sessizlik hakim olurken, tüm gözler önümüzdeki günlerde yeniden toplanacak PM toplantısına çevrildi. Parti’ye yakın kaynaklar, son MYK’da eski ilçe Başkanı Hüseyin Tamer Yanık’ın isminin ön plana çıktığını, PM’nin ise iki isim arasında kararsız kaldığını söyledi. Adaylarının belli olmamasının kendileri açısından dezavantaj oluşturduğunu ifade eden partililer, “PM yeniden toplandığında adayımızın ismi netleşir. Ardahan Totuk’un kaza geçirmesinin ardından, yeni ismin zaman geçirilmeden belirlenip, açıklanması gerekiyordu. Çok geç kalındı. Yerel seçim takvimi hızla işliyor. Seçim çalışmalarında, diğer partilere oranla çok geri kaldık. Yaşanan belirsizlik herkesin elini kolunu bağlıyor” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Daha, önce, ismi, açıklanan, Ardahan, Totuk’un, dizinden, sakatlanıp, yarıştan,
Yorumlar
Haber Yazılımı