Haber Detayı
22 Ocak 2014 - Çarşamba 09:51 Bu haber 2028 kez okundu
 
BİLGİ KOLEJİ’NDEN TEOG’DA 2 TÜRKİYE 1.’Sİ
Milli Eğitim Bakanlığınca kaldırılan SBS yerine, bu yıl ortaokul 8. sınıflar için ilk kez uygulanan TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş ) Sınavında, Tire Özel Bilgi Koleji 2 tane şampiyon çıkardı.
Tire Haberi
BİLGİ KOLEJİ’NDEN TEOG’DA 2 TÜRKİYE 1.’Sİ

Tire Özel Bilgi Koleji 8. sınıf öğrencileri; Muhammed Ali Cengiz ve Kerim Furkan Kadağan, kaldırılan SBS (Seviye Belirleme Sınavı) yerine bu yıl uygulanmaya başlayan TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) sınavında Türkiye şampiyonu oldular. 28-29 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ve ilk gün oturumunda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Matematik sorularından, ikinci gün oturumunda da Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile İngilizce derslerinden toplam 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak bu büyük unvanı alan öğrenciler hem kendilerini, hem ailelerini, hem de okullarını sevindirdi.

Tire Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç, öğrencilerinin aldığı başarılarla ilgili olarak şunları söyledi: “Öncelikle öğrencilerimizi ve onları yetiştiren ailelerini tebrik ediyorum. Devletin yaptığı ve açıkladığı sınav sonuçlarına göre Türkiye 1.’si oldular. Küçük Menderes Havzası’nda rakipleri yok. Biz aslında okulumuzda bireysel başarıdan daha çok genel başarıya önem veriyoruz. Her öğrencimizi gelebileceği en iyi yere getirmek temel hedefimiz. Ortalama başarıda sadece Küçük Menderes Havzası 1.’si değil, Türkiye 1.’si olduğumuzu söylersek doğru olur. Nisan ayında yapılacak ikinci sınavda da hem bu öğrencilerimizden hem de başka öğrencilerimizden derece bekliyoruz.”

Tire Özel Bilgi Koleji Müdür Yardımcısı A. Tansel Hamidoğulları ise yaptığı açıklamada; ”Başarı asla tesadüf olamaz. 2008 yılında 500 puan alarak Küçük Menderes Havzası’nda bölgenin ilk Türkiye 1.’sini çıkardık. 2009 yılında İzmir’de 500 puan alan 2 Türkiye 1.’sinin 1’i gene Tire Özel Bilgi Koleji’nden çıktı. 2010’da 3 tane 500 puan, 2011’de tekrar 3 tane 500 puan ve 2012’de tekrar 3 tane 500 puan alarak 11 tane olan Türkiye 1.’si sayısını 2013’te tüm soruları doğru cevaplayan öğrencilerimizle 13’e çıkarmış olduk. Ayrıca puan ortalamasında Küçük Menderes Havzası’nda bölgenin özel ve devlet okullarının arasında rakipsiz ve açık ara 1.’liğimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Konu ile ilgili yorum yapan Tire Özel Bilgi Koleji Rehberlik Servisi Sorumlusu Halil İbrahim Uçar da “50 bin nüfuslu bir ilçeden, 500 öğrencili bir okuldan, altı yılda, 13 tane Türkiye 1.’si çıkmış olması takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi gereken bir başarı. Ancak bu bölgenin en zeki çocukları bu 13 öğrenci değil. Onlar gibi yüzlerce zeki öğrenci var. Bu zeki öğrenciler Bilgi Koleji’ndeki takım ruhunu ve sinerjiyi bulsalar onlar da Türkiye 1.’si olabilirler. Bazı okullarda okulun ilk ve son haftalarında değişik nedenlerle doğru dürüst ders işlenemezken okulumuzda yıllardır, karne saatine kadar derslerde aksama olmamıştır. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen tüm personelimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanlığınca, kaldırılan, SBS, yerine, yıl, ortaokul, 8, sınıflar
Yorumlar
Haber Yazılımı