Haber Detayı
21 Ocak 2014 - Salı 09:51 Bu haber 2328 kez okundu
 
ÇAĞLI, “TİRE, MHP İKTİDARINI İSTİYOR“
Seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Tire Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Çağlı, Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ) Müdürü Galip Kılınç'ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Tire Haberi
ÇAĞLI, “TİRE, MHP İKTİDARINI İSTİYOR“

Tire'nin son yıllarda sanayi, tarım ve kentleşme alanlarında yaşadığı duraksamayı MHP iktidarıyla tersine çevirerek tüm kaynaklarını ve imkânlarını seferber edeceğini söyleyen Av. Hasan Çağlı, "Organize Sanayi Bölgesi Tire için son derece önemli. Şehrimizin ticari potansiyeli arttıkça şehirleşme ve altyapı alanlarında da etkilerini olumlu yönde göreceğiz.   Organize sanayi bölgemiz geliştikçe buna bağlı olarak şehrimizde yan sanayi yatırımları da artacak böylece işsizlikle ilgili sorunlar da önemli ölçüde çözülmüş olacak" dedi.

ÇAĞLI, "TOSBİ'NİN BAŞARISI TİRE’NİN BAŞARISIDIR"

Göreve geldiklerinde Tire'deki tüm kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde çalışacaklarını yineleyen Çağlı, "Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü de birlikte çalışacağımız kurumların başında geliyor. Biz TOSBİ'nin gelişimini yavaşlatmak bir yana dursun, belediyemizin tüm imkânları ile seferber olup TOSBİ’nin önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Çünkü TOSBİ'nin başarısı demek Tire'nin başarısı demektir. Tüm olumsuz şartlara rağmen gelişimini istikrarlı bir şekilde sürdüren bir organize sanayi bölgemiz var. Bizim yapmamız gereken tek şey bölgemizin geliştirdiği projelere bir hizmetkâr olarak katkı koymak olacak" şeklinde konuştu.

TİRE MHP İKTİDARINDA UYUMUN VE İŞBİRLİĞİNİN NİMETLERİNDEN FAYDALANACAK

Tire Organize Sanayi Bölgesinin yıllardır çözülemeyen bir teşvik problemi olduğunu hatırlatan Hasan Çağlı, "bu durum yatırımcının şehrimize gelmesini kısmen engelliyor. Ancak öte yandan Tire Organize Sanayi Bölgesi gün geçtikçe tarım sanayi alanında bölgesinde rakipsiz bir yapılanmaya gidiyor. TOSBİ'nin, tarımsal alanda ilçemizin potansiyelini ticari ürüne dönüştürerek değerlendiren bu gelişimini sonuna kadar destekliyoruz. Bu yönde atılacak adımlar için, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlarımız ile geliştirilen projelerin arkasında olacağız.  Tire MHP iktidarında kalkınma ve gelişme yolunda uyumun, birlikteliğin, kurumlar arası diyaloğun, işbirliği ve güç birliğinin nimetlerinden en üst düzeyde faydalanacak bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.  Biz inatla değil, inançla geliyoruz. Hiç kimse 30 Mart sabahından sonra Tire'nin geleceğine gölge edemeyecek. Bizler kısır çekişmelerin değil, üretimin, düşüncenin, projelerin ve çalışanın gece gündüz emrinde olacağız. Tire'deki tüm kurum ve kuruluşlar ile dev bir ekip olup, bu ekip ruhuyla Tiremizi Türkiye’nin en gözde ilçelerinden biri yapacağız. Buna inanıyoruz.  Ve bu hedeften hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz" dedi.

ÜRETENİN VE ÇALIŞANIN KARŞISINDA KİMSE DURAMAZ

Diğer partilerin, İnsanları iktidar ya da büyükşehir yanlısı olmak gibi bir kolaycılığa inandırılmaya çalıştığını sözlerine ekleyen MHP Tire Belediye başkan adayı Çağlı, "Bu düpedüz bir kandırmacadır. Bu ülkede doğru projelerin ve çalışkanlığın önünde hiç kimse duramaz. Siz üretemedikten, çalışmadıktan sonra iktidar ya da büyükşehir gelip size kendiliğinden destek olmaz. Bu ülkede iktidar ya da büyükşehir partisinden olmayıp başarılı olan birçok belediyeyi görmüş durumda. Tek mesele doğru proje ve çalışkanlıktır. Manisa belediyesi, Beypazarı belediyesi, Eskişehir Belediyesi örneklerindeki başarılı uygulamalar hepimizin malumu. Halkıyla birlikte halkıyla barışık olan bir belediyenin başarılı olmasını hiç bir güç engelleyemez" şeklinde konuştu.

Hasan Çağlı TOSBİ Müdürü Galip Kılınç'a yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, göreve geldiklerinde Tire Belediyesi ile TOSBİ arasındaki işbirliğini en üst düzeye çıkarma sözü verdi.

KILINÇ, "TOSBİ TİRENİN GELECEĞİ İÇİN MÜTHİŞ BİR FIRSATTIR"

Av. Hasan Çağlı'nın ziyareti ve birlikte çalışma kararlılığından dolayı oldukça memnun olduğunu belirten Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Galip Kılınç, "Sayın Çağlı'ya bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisinin fikirlerini dinleme fırsatı buldum ve çok memnun oldum. TOSBİ olarak her geçen gün gelişen ve büyüyen bir potansiyele sahibiz. TOSBİ yükleme rampası ile birlikte artık ihracata yönelik imkânlarımız artmış durumda. Önümüzdeki dönemde TOSBİ Endüstri Meslek Lisesi'ni de bölgemizde inşa ederek yatırımcılarımızın teknik personel ihtiyacını da karşılamış olacağız. Sosyal tesis ve altyapı konusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. TOSBİ,  ilçemizin gelişimi ve zenginleşmesi için üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır. Tek istediğimiz Sayın Çağlı'nın da dediği gibi ilçemizdeki tüm kurumlar ile uyum ve işbirliği içinde güç birliği yapmak.   Organize sanayi bölgesi ile Tire Belediyesinin işbirliği yapması halinde, Tire çok kısa bir sürede mevcut gelişmişliğini ikiye üçe katlayabilir" dedi.

 

 

HABER: DİLEK KART

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçim, çalışmalarını, sürdüren, Milliyetçi, Hareket, Partisi, Tire, Belediye, Ba
Yorumlar
Haber Yazılımı