Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 17:52 Bu haber 4725 kez okundu
 
CHP'li Meclis Üyeleri Yuvaya Döndü
Tire'de ittifak gereği İYİ Parti listelerinden girerek Tire Belediye Meclis Üyesi olan CHP’li meclis üyeleri tekrar partilerine üye oldular.
Siyaset Haberi
CHP'li Meclis Üyeleri Yuvaya Döndü

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde yapılan ittifak gereği  Tire'de İYİ Parti listelerinden Tire Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen CHP’liler, tekrar yuvaya döndüler. Parti binasında yapılan törenle meclis üyelerine CHP rozetleri takıldı. CHP’li meclis üyeleri tekrar partilerine üye oldular.

 

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç şunları kaydetti, “Öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. Yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Her ne kadar ülkemizde değişimin mimarı Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan menfur saldırı içimizi acıtsa da, kullandıkları siyaset dili ile halkın gönlünde taht kuran belediye başkanlarımız ve geleceğin teminatı çocuklarımız ile güzel günlere mutlu bir geleceğe olan inancımız tamdır.”

 

"Bu anlamlı günde ayrı bir sevinç yaşadık"

 

“Bu anlamlı günde ülke genelinde yapılan ittifak gereği genel seçimlerde 15 vekil transferi ile başlayan süreç sonrası yerel seçimlerde İYİ Parti listesinden seçilen meclis üyelerimizin hepsinin tekrar yuvaya Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönmeleri ayrı bir sevinç yaratmıştır. Bugün ilçe başkanlığımızca Meclis üyelerimiz Serhan Aydın, Kamil Taşal, Yalçın Kaya, Gökhan Hızlı, Görkem Orucak, Halil Çulhaoğlu ve yedek üyelerimiz Kazım Öz, Kamile Ödemişlioğlu, Halil Uslu rozetleri takılarak üyelikleri yapılmıştır. Yeni süreçte hep birlikte Cumhuriyet Halk Partili olmanın bilinci ile Ülkemiz, ilçemiz, partimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz. Ülkemizde barış kazanacak, kardeşlik kazanacak, kin ve nefret tohumu ekenler de yok olup gideceklerdir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Meclis, Üyeleri, Yuvaya, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı