Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 15:28 Bu haber 3421 kez okundu
 
CHP TİRE’DE RAMAZAN TEKİN, ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Tire’de 24 Aralıkta gerçekleşecek olan Kongre öncesi, Ramazan Tekin aday olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.
Siyaset Haberi
CHP TİRE’DE RAMAZAN TEKİN, ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Tekin, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Mensubu olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin değerli üyeleri, 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” dediği kurucu iradenin saflarında yer almaktan onur ve gurur duyuyorum.
24 Aralıkta gerçekleştirilecek olan İlçe kongremizde CHP Tire İlçe Başkanlığına adayım.
Neden adayım; Ben ve arkadaşlarımın delege seçimleri öncesinde açıkladığımız manifestomuzun şu cümleleri ile açıklamak istiyorum. Tire tesadüflere terk edilemez. Maceralara sürüklenemez. Bu şehre sevdası olmayanların ellerine bırakılamaz Küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun hepimizin olsun anlayışı ile çalışacağız. Bu partide sevgi, barış, hoş görü egemen olacak. Bu partinin başarısı için her şeyi yapacağız, güçlü bir Tire için hep birlikte var gücümüzle çalışmak durumundayız. Bizler ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir dil kullanamayız. Bizler sevgi, hoşgörü ve barış dilini kullanacağız. Çünkü bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Çünkü bizim yolumuz muasır medeniyet yoludur. Karanlığın en zifiri olduğu zaman aydınlığa çıkacağımız en yakın zamandır. İşte şu an da tam da bu noktadayız. Yerel seçimlerde kazanılan zaferi genel seçimlere taşıma görevimiz olduğunu unutmadan, CHP’nin iktidar yürüyüşünün genç, dinamik ve güçlü örgütlerle mümkün olacağı bilinciyle CHP çatısı altında her türlü kişisel hesaplaşmayı, kişisel çıkarlar peşinde koşmayı, kişisel yarınlar planlamayı şiddetle reddeden, Cumhuriyet değerlerine inanmış, CHP ilkelerini benimsemiş, yönü kardeşlikten yana olan, hedefi Ülkede CHP iktidarı olan bir anlayışı benimseyerek Tire’de büyük bir mutabakatı ve uzlaşmayı hep birlikte kuracağız.
Büyük emeklerle, mücadele azmiyle günlerini gecelerine katarak CHP sinin yarınlara güçlü girebilmesi adına çalışan eski ilçe başkanlarımızın 64 yıl sonra gelen ilçe Belediye Başkanlığı başarısını kişisel ihtirasları uğruna harcayanlara karşı, yine kişisel hesapları uğruna 2018 genel seçimlerinde partimizin ikinci parti olmasına zemin hazırlayanlara karşı,2023 genel seçimlerinde yeniden birinci parti olası,2024 yerel seçimlerinde Tire Belediye Başkanlığını alacak kadroları hep birlikte kuracağız. Geleceğe umutlanacağız. Hep birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz.
Adamcılık yapanlar değil, ortaya siyaset koyarak partiyi yüceltmek için çabalayanlar kazansın diyor, hepinizi şahsım ve arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum.”,dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, TİRE’DE, RAMAZAN, TEKİN,, ADAY, OLDUĞUNU, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı