Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 14:35 Bu haber 3347 kez okundu
 
CHP TİRE İLÇE BAŞKANI İSMAİL GÜLEÇ DELEGE SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ
CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, delege seçimlerini değerlendirdi ve ilk açıklamayı Büyük Tire Gazetesine yaptı.
Siyaset Haberi
CHP TİRE İLÇE BAŞKANI İSMAİL GÜLEÇ DELEGE SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’de delege seçimleri bitti, gözler 14 Aralık’ta başlayacak ilçe kongrelerine çevrildi. CHP Tire’de kongre 24 Aralık’ta yapılacak. 1 Aralık 2019 Pazar günü Tire’de sona eren ve yaklaşık 20 gün süren delege seçimlerinin ardından İlçe Başkanı İsmail Güleç açıklamalarda bulundu.

292 DELEGE İLÇE BAŞKANINI SEÇECEK

Başkan Güleç, “Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe örgütü olarak yaklaşık 20 gün süren ve oldukça yorucu geçen delege seçimleri sürecini olması gerektiği gibi, Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir şekilde tamamladık. Delege seçimlerimiz ve kongre süreci sadece kendi partililerimiz tarafından değil, tüm Tire halkı tarafından ilgiyle izlendi. Bu parti içi bir yarış. Bunun kazananı kaybedeni yok. Delege seçimlerinde Tire’deki 66'sı kırsalda bulunan 88 Mahalle kendi delegelerini seçti. Süreç tamamlandığında 277 delege seçildi ve 15 kişi de yönetimden doğal delege. Buna göre toplamda 292 delegemiz var Tire’de. Delege seçiminde kadın ve genç kotasına da dikkat edildi” dedi.

GÜROL SOYUER AÇIKLAMA YAPMADI

İzmir ilçelerinde seçimin 14 Aralık’ta Bayındır’daki kongre ile başladığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, “Tire İlçe kongremiz 24 Aralık 2019 Salı günü Tire Hangar Çok Amaçlı Salonda yapılacak.Tüm halkımızı partimizin demokrasi şöleni olan ilçe kongremize bekliyoruz. İzmir ilçelerinde kongreler 27 Ocak 2020’de tamamlanacak ve ardından il kongresi belirlenecek. Şu ana dek Tire’de ilçe başkan adayı olduğunu belirterek çalışma yapan biri CHP Tire Eski İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve diğeri de Ali Haydar Öztürk olmak üzere 2 isim var. Avukat Gürol Soyuer’in de ismi geçti ancak kendisinden bu konuda bir açıklama alamadık” dedi.

ADAY DEĞİLİM

Cumhuriyet Halk Partisi mevcut ilçe Başkanı İsmail Güleç kongrede kendisinin aday olmayacağını söyleyerek delege seçimlerine katılan, aday olan, seçilen  ve emek veren tüm üyeleri kutladı ve teşekkür etti.  Başkan Güleç, “Tire için güzel şeyler yapmak istiyoruz. Kongreler tazelenme sürecidir de aynı zamanda. Bu tazelenme ile Tire’de her şey güzel olacak. Kongremiz partimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Tire halkı her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor, Cumhuriyet Halk Partisi varsa herkes için var" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, TİRE, İLÇE, BAŞKANI, İSMAİL, GÜLEÇ, DELEGE, SEÇİMİNİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı