Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 09:57 Bu haber 17671 kez okundu
 
CHP PM’DEN ÜLGÜR’E KONTROLLÜ GEÇİŞ
İzmir Milletvekili Oğuz Oyan’ın itirazına rağmen Hüseyin Vefa Ülgür’ü Selçuk ilçesi Belediye Başkan adayı olarak onaylayan Kemal Kılıçdaroğlu, itirazların yazılı verilmesini isteyerek, konuyu tekrar inceleyeceğini söyledi.
Selçuk Haberi
CHP PM’DEN ÜLGÜR’E KONTROLLÜ GEÇİŞ

Kritik PM zirvesi sonrası 11 ilçenin adayı açıklandı. Selçuk Belediye Başkanı H. Vefa Ülgür dördüncü kez Selçuk Belediye Başkan Adayı oldu. Selçuk ilçesine aday olan 7 belediye başkan aday adayı arasından seçildi.

CHP Genel Merkezi’nde yapılan kritik Parti Meclisi toplantısında İzmir’de metropoller hariç çok sayıda ilçenin belediye başkan adayı belli oldu. Sabah saatlerinde yapılan MYK toplantısı sonrası belirlenen isimler oylama için Parti Meclisi’ne gönderildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı toplantıda şekillenen isimler oylandı ve 11 ilçenin adayı açıklandı.

İŞTE İZMİR’İN AÇIKLANAN ADAYLARI

Foça: Gökhan Demirağ, Kemalpaşa: Rıdvan Karakayalı, Kınık: Süleyman Kaya, Menemen: Tahir Şahin, Ödemiş: Bekir Keskin, Selçuk: Vefa Ülgür, Seferihisar: Tunç Soyer, Torbalı: Ufuk Yörük, Güzelbahçe: Mustafa İnce, Bergama: Mehmet Gönenç, Beydağ: Süleyman Vasfi Şentürk,

BAYINDIR SANCISI

CHP’de talihsiz bir kaza sonrası çapraz bağları kopan Ardahan Totuk’un adaylıktan çekilmesi sonrası Bayındır için isim belirleme sürecinde sancı yaşandı. Sabah yapılan MYK toplantısında Başkan Kocaoğlu ile kendisine yakın vekillerin desteklediği Tamer Yanık’ın ismi PM’ye taşındı. Ancak PM’de Yanık için uzlaşı sağlanamadı ve ismi çekildi. Bayındır adayı bir sonraki MYK toplantısında belirlenecek.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İKİ İLÇE İÇİN İNCELEME SÖZÜ

Parti Meclisi toplantısında iki ilçenin adayı için vekillerden şerh geldi. Kınık’ta mevcut Belediye Başkanı Süleyman Kaya’ya karşılık Eski İlçe Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın aday olmasını isteyen Milletvekili Alaattin Yüksel ile PM Üyesi Hüseyin Saygılı çekince ifade etti. Selçuk’ta da mevcut Başkan Vefa Ülgür’ün adaylığına Milletvekili Oğuz Oyan karşı çıktı.

Oynalıp onay alan iki ilçeyle ilgili itirazlarına yükselmesi üzerine Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Buraları kendi yetkime alıyorum. Tekrar değerlendireceğim. İtirazlarınızı inceleyeceğim” dedi.

“BÖYLE GİDERSE KAYBEDERİZ”

Selçuk’ta Belediye Başkanı Vefa Ülgür’ün ismine itiraz eden Milletvekili Prof. Dr. Oğuz Oyan da yaptığı açıklamada durumun iyi olmadığını ifade etti. Oyan, “Toplantıda da dile getirdim. Eğer mevcut belediye başkanı ile seçime gidersek kaybetme oranımız çok yüksek. Artık belediye başkanı yıpranmıştır. Biz partimizi düşünmek zorundayız. Kişilerle problemimiz olamaz. Orada başka adaylar var. Birbirinin arkasında duruyor. Mevcut isim dışında diğerleri ile gidilebilir” dedi.

 

ADAYLIĞI AÇIKLANAN VEFA ÜLGÜR KONUŞTU

PM toplantısı sonrası aday ilan edilen Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür konuştu. Selçuk’un mevcut Belediye Başkanı olan H. Vefa Ülgür, yapmış olduğu açıklama da; “Benim için birinci dönem kadar önemli. İlk aday olduğumda ilçe için zor bir dönemdi. Şimdi de Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Bu nedenle görevimiz de ağır. Çok önemli bir seçim olacak ve tüm arkadaşlarımızla el birliği ile bu işin içinden çıkacağız. Ülkenin önünü açmak için tek seçenek CHP’dir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, Milletvekili, Oğuz, Oyan’ın, itirazına, rağmen, Hüseyin, Vefa, Ülgür’ü, S
Yorumlar
Haber Yazılımı