Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 17:38 Bu haber 1487 kez okundu
 
EĞİTİM-SEN TİRE TEMSİLCİLİĞİ: 'OKULLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR OLMADIĞI AÇIKTIR'
Eğitim-Sen Tire Temsilciliği, "Eğitim Sen'in yaptığı anket ve araştırmalara göre okulların fiziki koşullar, temizlik personeli sayısı ve hijyen malzemeleri yönünden yüzde doksana yakınının hazır olmadığı görülmüştür."
Eğitim Haberi
EĞİTİM-SEN TİRE TEMSİLCİLİĞİ: 'OKULLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR OLMADIĞI  AÇIKTIR'

Eğitim-Sen Tire Temsilciliği okulların 21 Eylül'de yüz yüze eğitime açılacak olmasıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül 2020 tarihinde okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime açılacağını açıkladı. Ancak seminer dönemi ve sonrasında Eğitim Sen'in yaptığı anket ve araştırmalara göre okulların fiziki koşullar, temizlik personeli sayısı ve hijyen malzemeleri yönünden yüzde doksanın yakınının hazır olmadığı görülmüştür.

Ayrıca sendikamızın bilim insanlarının katılımıyla yaptığı çalıştayda okulların bu haliyle eğitim-öğretime açılması durumunda Covid-19 vakalarının yayılımının artacağı belirtilmiştir.

Eğitim sen olarak  savunduğumuz pedagojik açıdan asıI olanın yüz yüze eğitim olduğudur.fakat öğrencilerimizin ve eğitim emekçilerinin sağlığı bizim için birincil önceliktir. Nitekim  eğitim camiasında pozitif vakalar tespit edilmiştir sayı her geçen gün artmaktadır.

İlçe milli Eğitim müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede 3 öğretmenin PCR testinin pozitif olduğunu ve bu kişilerin temasta olduğu öğretmenlerinde ev karantinasına alındığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Okullarımızın fiziki koşulları temizlik personeli ve hijyen maddeleri yönünden yetersiz olduğu ve yüz yüze eğitime hazır olmadığı  açıktır.

Covid-19 ile mücadelede tüm vatandaşların yaşadığı şehirlerde ve çalıştıkları kurumlarda ki gelişmelerden şeffaf ve düzenli bir şekilde bilgilendirilme hakkı vardır.Yetkililerin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi zorunludur .Eğitim-sen olarak sürecin ve tüm eğitim sorunlarının takipçisi olacağımız bilinmelidir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM-SEN, TİRE, TEMSİLCİLİĞİ:, 'OKULLARIN, YÜZ, YÜZE, EĞİTİME, HAZIR, OLMADIĞI, , AÇIKTIR',
Yorumlar
Haber Yazılımı