Haber Detayı
21 Ocak 2014 - Salı 09:49 Bu haber 2090 kez okundu
 
EĞİTİM SEN TİRE ŞUBESİNDE YENİ DÖNEM
Eğitim Sen Tire Şubesi önceki gün seçimli kongre gerçekleştirdi. İki listenin yarıştığı seçim sonunda en çok oyu alan 5 aday yürütme kuruluna, 28 aday ise delege listesine seçildi.
Tire Haberi
EĞİTİM SEN TİRE ŞUBESİNDE YENİ DÖNEM

Tire’nin en faal sendikalarından biri olan, yaptığı eylemler ve grevlerle Tirelilere adını duyuran Eğitim Sen Şubesi, yeni yürütme kurulu ve delegelerini seçti. Yedi yıldır Tire Eğitim Sen Başkanlığı görevini sürdüren ve bu seçimde aday olmayacağını açıklayan Eyüp Aksoy’un ve birlikte çalıştığı yönetim kurulu arkadaşlarının yerine seçilen isimler belli oldu.

18 Ocak Cumartesi günü Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ilçe kongresinde katılım yüksek oldu. Üye sayısı 193 olan Tire Eğitim Sen’in 169 üyesi oy kullandı. İki farklı listede bulunan yürütme kurulu ve delege listelerindeki isimler, oy kullanan üyeler tarafından karma şekilde de seçilebildi. Üyeler yürütme kurulunda en az 1, en çok ise 5 ismi işaretleyerek destekledikleri isimlere oy kullanırken, yine delege seçiminde de en az 1 en çok ise 28 üyeye oy vererek destekledikleri üyelere oy verdi.

Yürütme kuruluna yeni seçilen isimler; Necmi Ucer (en çok oy alan isim), Şerif Ekinci, Derin Çağlar, Betül Erdem, Dilber Yener oldu. Yönetim kuruluna seçilen isimlerden sadece Betül Erdem farklı listede, geri kalan isimler ise aynı listeden gelen isimler oldu. Seçilen delegelerde ise, isimler her iki listeden de yer aldı. Ortaya çıkan delege listesi karma bir liste oldu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, Tire, Şubesi, önceki, gün, seçimli, kongre, gerçekleştirdi, İki, listeni
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EĞİTİM SEN TİRE ŞUBESİNDE YENİ DÖNEM
EĞİTİM SEN TİRE ŞUBESİNDE YENİ DÖNEM
EĞİTİM SEN TİRE ŞUBESİNDE YENİ DÖNEM
Yorumlar
Haber Yazılımı