Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 14:34 Bu haber 3615 kez okundu
 
EĞİTİM SEN TİRE TEMSİLCİLİĞİNDE YENİ DÖNEM
Tire’nin en çok eylem yapan ve faal gözüken sendikası olan Eğitim Sen’in 7 yıldır temsilciliğini yapan Eyüp Aksoy, artık sorumluluğu diğer arkadaşlarına teslim etme kararı aldığını belirtti. Aksoy, bugün yapılacak olan sendika kongresinde başkanlığa aday olmadığını, bayrağı aday olan ve seçilecek olan arkadaşına teslim edeceğini söyledi.
Tire Haberi
EĞİTİM SEN TİRE TEMSİLCİLİĞİNDE YENİ DÖNEM

Yedi yıldır Eğitim Sen Tire Temsilciliğinin Başkanlığı’nı yürüten Eyüp Aksoy, bugün yapılacak olan seçimli kongrede yeniden aday olmayacağını belirtti. Tire’nin en çok eylem yapan ve meydanlara inen sendikası olarak görülen ve bilinen Eğitim Sen’in eylemlerinde hep ön saflarda olan Eyüp Aksoy, bundan sonra öncülük bayrağını arkadaşlarına teslim edecek.

Bugün saat 09:00’da Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda yapılacak olan seçimli kongreye çok sayıda adayın başkanlık için yarışacağı sendika tarafından belirtildi. Yaklaşık 7 yıldır Eyüp Aksoy’un öncülüğünde devam eden dönemi sona erdirecek olan Tireli Eğitim Sen’liler, yeni dönemdeki yöneticilerini seçecek.

“DEVRİMCİ MÜCADELEMİZİN BAYRAĞINI ARKADAŞLARIMIZA DEVREDECEĞİZ”

Aldığı kararla ilgili kısa bir açıklama yapan Aksoy, şu ifadelerde bulundu: “Bizler Encüman-ı Muallim den TÖS’e, TÖS’den TÖB DER’e, TÖB DER’den EĞİTİM SEN’e uzanan devrimci demokrat mücadelenin savunucuları olarak 2006 yılında aldığımız bayrağı 18 Ocak’ta yapılacak seçimle başka arkadaşlarımıza devredeceğiz.

Yaklaşık 7 yıldan beri yürüttüğümüz devrimci temelli, fiili meşru sendikacılık anlayışını her şeyin üstünde tuttuk. Beslendiğimiz geleneksel sol değerlerin genetik kodlarını hiç bozmadan ‘doğruyu söze, yanlışı dize’ getirme adına sonuç getiren eylem ve etkinlikler yaptık. Mesleğimizin onurunu ne pahasına olursa olsun ucuzlatmadık. Mesleki sorunlarımızın yanı sıra halkımızın temel taleplerini elimizden geldiği kadar öne çıkarmaya çalıştık. Dünyada ve ülkemizde yapılan her türlü katliamları lanetledik. Ülkemizde ve ilçemizde haksızlıklara ve dayatmalara karşı çıktık. Sınıf dayanışması adına alanlara çıktık. Grevli toplu sözleşmeli sendika hakkımız için alanlarda, gaz ve coplarla darp edildik. Çocuklarımız okullarına ‘daha rahat gitsin’ diye güvenli geçiş istedik ancak örgüt üyesi olduğumuz gerekçesiyle sabahın erken saatlerinde evimiz basıldı. Yürütmeye çalıştığımız mücadelenin önünü kesmek için iki kere mahkeme salonlarını doldurduk ama yılmadık, yılmayacağız da…

Şimdi, sendikamızın 18 Ocak 2014 Cumartesi yapacağı genel kurulda bayrağı diğer arkadaşlarımıza devredeceğiz. Yaklaşık yedi yıldan beri yürüttüğümüz temsilcilik görevinde, bizlere destek veren, eleştirileriyle katkı sunan başta üyelerimiz olmak üzere, dostlarımıza ve siz değerli basın emekçilerine  şahsım ve sendikam adına teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’nin, çok, eylem, yapan, faal, gözüken, sendikası, olan, Eğitim, Sen’in, 7,
Yorumlar
Haber Yazılımı