Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 14:14 Bu haber 4681 kez okundu
 
“EMPATİ VETERİNERLİK”, ÖĞRENCİLERİ HAYVANLARLA BULUŞTURDU
Tire Mehmet Titiz Anaokulu ve Tire eğitim iş uygulama okulu öğrencileri, hayvanlarla nasıl iletişim kurulur, Veteriner Hekim Özge Yazar Okur’dan öğrendiler.
Kültür-Sanat Haberi
“EMPATİ VETERİNERLİK”, ÖĞRENCİLERİ HAYVANLARLA BULUŞTURDU

Tire’de Veteriner Hekim Özge Yazar Okur, Tire Mehmet Titiz Anaokulu ve Tire eğitim iş uygulama okulu öğrencilerine 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle seminer verdi. Seminerden önce öğrencilere, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü rozeti takıldı.

Tire’de kendisine ait klinikte veteriner olarak hizmet veren Veteriner Hekim Özge Yazar Okur, Tire Mehmet Titiz Anaokulu ve Tire eğitim iş uygulama okulu öğrencilerine hayvanlara nasıl yaklaşılmalı, hayvanlar davranışları ile aslında ne mesaj verirler, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gibi konuları slayt gösterisi ile öğrencilere anlattı.

HAYVANLARA NASIL YAKLAŞMALARI GEREKTİĞİNİ ANLATTI

Veteriner Hekim Özge Yazar Okur Büyük Tire Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada, “Bugün bir sosyal sorumluluk projesi Tire’deki iki okulda 4 Ekim hayvanları koruma gününde öğrencilere bir sunum yaptım. Sunumun ilki anaokulu öğrencilerine diğeri de özel eğitim okulunda engelli öğrencilere yapıldı. Öğrenciler ilgiyle dinlediler ve sorular sordular. Öğrencilere hayvanlara nasıl yaklaşmaları gerektiğini anlattım. Sınıfa bir köpek ve kedi getirdik. Okşayıp sevdiler. Hepsi çok mutluydu. Çocuklar hayvanlar için kuru mama getirdiler” dedi.

Mehmet Titiz Anaokulu ve Tire Eğitim İş Uygulama Okulu yöneticileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği kapsamında Tire Empati Veteriner Kliniği Hekimi Veteriner Hekim Özge Yazar Okur aracılığı ile hayvan dostlarıyla buluştuğu ve öğrencilere faydalı bilgiler aktardığı için Veteriner Özge Okur’a emeklerinden ötürü teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “EMPATİ, VETERİNERLİK”,, ÖĞRENCİLERİ, HAYVANLARLA, BULUŞTURDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“EMPATİ VETERİNERLİK”, ÖĞRENCİLERİ HAYVANLARLA BULUŞTURDU
Yorumlar
Haber Yazılımı