Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 10:19 Bu haber 3270 kez okundu
 
HİDAYET PETİN, "TEK LİSTEYLE GİDEREK PARTİ TOPARLANMALI"
Cumhuriyet Halk Partisi Tire Teşkilatında delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından gözler ilçe kongresine çevrildi. 24 Aralık 2019 Salı günü yapılacak kongrede 3 isim başkanlık için yarışacak. Kongre öncesi partinin eski ilçe başkanlarından Hidayet Petin, açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
HİDAYET PETİN,

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Eski Başkanı Hidayet Petin yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu, “CHP ilçe kongresi demokratik bir delege seçiminin ardından 24 Aralık 2019 Salı günü belediye hangar salonunda birlik beraber şöleni olarak yapılmalıdır. Yerel seçimlerde DSP-Tayfur Çiçek ile CHP Genel Merkezinin kararı nedeniyle CHP-İYİ Parti ile ittifak ederek seçime girmeleri, ilçemizde ayrışmalara ve yapay  bölünmelere neden olduğu için delege seçimlerinden üstün bir şekilde çıkan ilçe başkan adayı Hakan Şenoyar'a birlik beraberliği sağlama görevi düştüğüne inanıyorum.

İlçemizde parti sadece benim olsun anlayışıyla yönetilmemedir. Hakan Şenoyar içinde bu güçlü delege yapısı bir fırsattır. Hiç kimselere delege tavizi vermeden akılcı bir yapıyı sağlamalıdır. İtici olmayan, bütünlüğün gücüne inanan, tüm muhalefeti de kucaklayacak bir yönetim kurulu ile birlikte, olası erken seçime de hazırlıklı, yaraları sarılmış ve insanlarımıza umut veren, kucaklayıcı bir Tire CHP görüntüsüne ihtiyaç vardır.

TEK LİSTEYLE GİDEREK PARTİ TOPARLANMALI

Basından öğrenebildiğimiz kadarıyla, ilçe başkan adayı olarak Hakan Şenoyar, Ramazan Tekin ve Haydar Öztürk olmak üzere 3 adaylı bir seçim olacağı görülmektedir. Bu seçimlerde tek listeyle giderek parti toparlanmalı diye düşünüyordum. Mümkün olmadı ancak her şey bitmiş de sayılmaz. Bence Hakan Şenoyar adaylarla görüşerek bu yolu denemelidir.

CHP Genel Merkezinin Yerel seçimlerden 1 yıl önce, ilçe başkanı adayı olanlar, belediye başkanı adaylığına veya belediye meclis üyeliklerine ya da İl Genel Meclis üyeliklerine aday olmasın genelgesine rağmen yerel seçimler öncesi ilçe başkanı Hakan Şenoyar’ın istifa edip belediye başkan adayı olması büyük bir hataydı.

İlçe başkanı ve 4 diğer CHP adayı CHP'den gösterilmediği için DSP'ye geçen Tayfur Çiçek ve Tire'de ittifak adayı olarak İYİ Parti’nin adayı Salih Atakan Duran'ın gösterilmesi ilçe örgütümüzü çok zor duruma soktu.

Şimdi İzmir İl'e ve Genel Merkeze Tire'de birlik beraber sağlandı görüntüsünü vermek, yerel seçimler öncesi düşülen konumu da düzeltecektir. Bu beklenti ve önerilerimle ilçe kongremiz, hizmet bekleyen insanlarımıza ilçemize ve Ulusumuza hayırlı olsun temennilerimle.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİDAYET, PETİN,, "TEK, LİSTEYLE, GİDEREK, PARTİ, TOPARLANMALI",
Yorumlar
Haber Yazılımı