Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 13:18 Bu haber 4245 kez okundu
 
İZMİR’DE GİRİTLİLER RÜZGARI ESTİ
Tirelilerin yakından tanıdığı, Yerel sanatçı Giritli Ozan Talibi ve Eşrefpaşa Giritliler Derneği bir ilki gerçekleştirdi.
Kültür-Sanat Haberi
İZMİR’DE GİRİTLİLER RÜZGARI ESTİ

Cumhuriyetin 96. Yılı Münasebetiyle İzmir Alsancak’ta yoğun bir katılımla gerçekleşen Kortej yürüyüşünde Giritliler rüzgarı esti.

Yaklaşık 200 Giritlinin katılımıyla gerçekleştirilen  yürüyüşte Eşrefpaşa Giritliler Derneği Başkanı Ali Peynirci, Başkan Yardımcısı Fahrettin Varol, Sayman Sıdıka Çalgav ve birçok üye yer aldı.

Gazetemizin  fahri muhabiri Giritli sanatçı Ozan Talibi yürüyüş ile ilgili olarak duygularını şu şekilde paylaştı.

Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlamalarında güzel İzmir’imizde Giritliler olarak yoğun bir katılımla Kortej yürüyüşünde yer aldık. Büyük heyecanı yaşadık, bu büyük yürüyüşe katılarak Eşrefpaşa Giritlileri olarak gurur duyduk. Yürüyüş sırasında İzmirli vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördük, çok güzel tepkiler aldık.. Bu durum bbizlerii çok gururlandırdı. Bundan sonra da Giritliler olarak bu tarz çalışmalarımız, hizmetlerimiz devam edecektir.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜMÜZÜ, ŞANLI AL BAYRAĞIMIZI gururla temsil edeceğiz, daha güzel işler yapacağız.

TALİBİ’DEN YENİ TÜRKÜLER GELECEK

Ozan Talibi “ Giritliler” adıyla yeni bir türkü yakarak ve bu Türküyü ilk kez Anons 35 TV’nin canlı yayınında söyleyerek  büyük ilgi gördüğünü de dile getirerek şunları söyledi:

“Evet dostlarım Tireli Giritli Ozan Talibinizle bu sevdamız artarak devam edecektir .

Al bayrak elimizde

Geldik ana vatana

Türküsünü hep beraber söyleyeceğiz.

Gülcemal gemisiyle geldik ana vatana, sözleriyle başlayan GİRİTLİM türkümü ilk mübadeleyle ana vatanımıza gelen atalarımıza armağan ediyorum, anıları şükranla yad ediyor, ruhları şad olsun mekanları cennet olsun diyorum.”

Evet değerli dostlarım ,kıymetli Giritli kardeşlerim, tanıştığımız günden beri çalışmalarımı  ve Giritliler Derneğinin etkinliklerini sürekli olarak paylaşıp kamuoyuna sesimizi duyurmada bizlere yardımcı olan Büyük Tire Gazetemize ve imtiyaz sahibi Sayın Şevket Bahçelioğlu Beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Büyük Tire Gazetesi fahri muhabiriniz Tireli Giritli Talibiniz olarak hizmetlerimiz artarak devam edecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR’DE, GİRİTLİLER, RÜZGARI, ESTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İZMİR’DE GİRİTLİLER RÜZGARI ESTİ
İZMİR’DE GİRİTLİLER RÜZGARI ESTİ
İZMİR’DE GİRİTLİLER RÜZGARI ESTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı