Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 11:27 Bu haber 2477 kez okundu
 
İZMİR TARIM FESTİVALİ YAPILDI
Üretici ve tüketiciyi aracısız buluşturacak üretici pazarlarını kent genelinde yaygınlaştıracaklarını söyleyen ve ilkini temmuz ayında Kadifekale’de Pagos Üretici Pazarı adıyla açan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ikinci adımı Kültürpark’ta attı.
Kültür-Sanat Haberi
İZMİR TARIM FESTİVALİ YAPILDI

BAŞKAN SOYER ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEKTE KARARLI

Tarıma ve yerel üretime dikkat çekilen İzmir Tarım Festivali kapsamında Kültürpark Üretici Pazarı açıldı. Pazarda Tire Belediyesi girişimi ile kurulan Tire Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ve Tireli üreticiler yer aldı.

FESTİVALE TİRE BELEDİYESİ, TÜPAK VE TİRELİ ÜRETİCİLER DE KATILDI

Tire Standında misafirleri Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın eşi Necibe Duran, Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Hazırol, TÜPAK 2. Başkanı Çağdaş Özen karşıladı. Standı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyoruk de ziyaret etti.

Festival Konak Gündoğdu Meydanı’ndan kortej yürüyüşü ile başladı. Festival yürüyüşüne Tire Süt Kooperatifi başta olmak üzere kooperatifler, odalar, üretici birlikleri, Süt Kuzusu Projesi ve Abla Ağabey Kardeş Projesi’nden çocuklar ile çiftçiler katıldı.

Festival kapsamında yapılan etkinliklerde Tire Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu da gösteri sundu. İkram çadırları ve çocuk etkinliklerinin yer aldığı, dans gösterilerinin sunulduğu festivalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası sahne aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR, TARIM, FESTİVALİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı