Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 14:34 Bu haber 4039 kez okundu
 
KANTUR YENİDEN ADAY
Tire Bakkallar ve Bayiler Odası’nın yapılacak olan seçimli kongresinde, mevcut Başkan Mehmet Kantur yeniden başkanlığa aday olduğunu belirtti. Üyelerin talepleri ile bu yolda yürümeye devam kararı alan Kantur, yeni dönemde de yönetimdeki arkadaşları ile birlikte en iyi şekilde hizmetlerini sürdürmek istediklerini ifade etti.
Tire Haberi
KANTUR YENİDEN ADAY

Tire’de esnaf odalarının seçimleri, Tirelilere seçim heyecanını erken yaşatmaya başladı. Peş peşe yapılan seçimli kongrelerde adaylar üyelerini ikna edebilmek ve yeni dönemde seçilebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Kimi odalarda mevcut başkanların karşısına aday çıkmazken, bazı odalarda ise rakip yer alıyor. İster tek aday olsun, ister birden fazla aday olsun geride kalan kongrelerde mevcut başkanlar bir kez daha seçilerek görevlerine devam etti.

KONGRE SAAT 10’DA BAŞLAYACAK

Yarın Tire’de bir esnaf odamızın daha seçimi olacak. Bu heyecanın yaşanacağı oda, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası olacak. Birden fazla adayın yarışacağı kongrelerden biri daha Esnaf Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. Saat 10:00’da başlayacak kongrede seçim sandığı akşam saat 17:00’ye kadar oy kullanacakların hizmetinde olacak.

Kongreye iki kişi başkan adayı olarak girecek bunlardan biri yeni aday olan Engin Toparlak, diğeri ise üyelerden gelen istek doğrultusunda, yeniden aday olacağını açıklayan mevcut Başkan Mehmet Kantur. Adaylardan Mehmet Kantur, heyecanlı kongre öncesi önemli analizlerde ve değerlendirmelerde bulundu.

KANTUR MESLEĞİ DEDEDEN ÖĞRENMİŞ

Dedesinin Tire’nin en eski toptancısı olan Mehmet Alsoy’un torunu olduğunu, mesleğe çocuk yaşlarda kendi iş yerlerinde başladığını belirten mevcut başkan ve yeni dönem için bir kez daha aday olan Mehmet Kantur, mesleğin inceliklerini ve sorunlarını bizzat yaşayarak öğrendiğini söyledi. Sigaraların, çayların, tekelden alındığı esnafımızın bu gibi ürünleri almak için saatlerce kuyrukta beklediğini unutmayan Kantur, şimdiki esnafımızın rahat olduğunu her türlü malın iş yerlerine kadar geldiğini belirtti. Ancak şimdiki en büyük sorunlarının mahalle aralarına kadar giren sayıları hızla artan haksız rekabet yapan zincir mağazalar olduğunu belirtti. Bunun başlıca sebeplerinden birinde meclisten bir türlü çıkmayan “perakende piyasayı düzenleyecek” olan kanun olduğunu söyledi.

“ÜYELERİMİZ HER SIKINTISI İÇİN ODAYA GELEBİLİR”

Göreve geldiği günden beri yönetim olarak esnafımızın sorunlarını çözmek için çaba gösterdiklerini söyleyen Kantur, yeni dönemde de yönetim olarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Odayı, üyelerin her zaman rahatça uğrayabilecekleri rahatça oturup sorunlarını, sıkıntılarını aktarabilecekleri bir mekan olarak sağladıklarını söyleyen Kantur, “Üyelerimizi her zaman, sıkıntılarına çözüm bulmada, odamıza bekliyoruz.” dedi.

KANTUR’DAN ODA’YA DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Kantur, “Ayrıca sorunların çözümü aşamasında yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Tayfur Çiçek’e, Tire Kaymakamımız Sayın Hüseyin Ergi’ye, Emniyet Müdürümüz Fatih Kiremitçi’ye, Jandarma Komutanımız Sayın Serhan Varol’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kantur ayrıca, kendilerine her konuda yine yardımcı olan; Vergi Dairesi Müdürüne, İlçe Özel İdare Müdürüne, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürüne, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürüne, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanına katkılarından dolayı teşekkürlerini bir borç bildiğini söyledi.

“KONGREMİZ ÜYELERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Oda Başkanı Mehmet Kantur ekibine güvendiğini çalışmalarına ekip olarak tam ve eksiksiz olarak devam edeceklerini belirterek üyelerin desteklerini istedi. Kantur, “Yapılacak olan kongre, tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun. Tüm üyelerimize sağlıklı ve bereketli günler dilerim.” dedi.

MEHMET KANTUR’UN KISA ÖZGEÇMİŞİ

Mehmet Kantur, 1964 Tire doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Tire’de bitirdikten sonra yüksek öğrenimi Akdeniz Üniversitesi’nde tamamladı. Orta derecede İngilizce bilen Kantur, evli olup iki çocuk babasıdır. Göreve geldiği yıldan beri Tire Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde denetim kurulu görevine devam etmektedir. Aktif olarak mesleğini icra eden Kantur, bakkallık mesleğinin de dededen gelen bir meslek olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Bakkallar, Bayiler, Odası’nın, yapılacak, olan, seçimli, kongresinde, mevc
Yorumlar
Haber Yazılımı