Haber Detayı
23 Ocak 2014 - Perşembe 09:56 Bu haber 4586 kez okundu
 
Körfez TEOG’da iki tane Türkiye birincisi çıkardı
SBS yerine bu yıl ilk kez yapılan TEOG sınavında iki öğrencisi Türkiye 1.’si olan Körfez Dershanesi Tire Şubesi, elde edilen bu başarıdan dolayı öğrencilerini, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik etti.
Tire Haberi
Körfez TEOG’da iki tane Türkiye birincisi çıkardı

Ortaokullardan liseye geçişte yer alan SBS (Seviye Belirle Sınavı) yerine bu yıl ilk kez uygulanan TEOG (Temel Öğretimde Ortaöğretime Geçiş) Sınavında Tireli iki öğrenciden büyük başarı. Kasım ayı içinde yapılan ve iki gün, toplam 6 oturum süren sınavlarda; Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fen Bilgisi ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce dersleri sorularının yer aldığı sınavlarda toplam 120 soru soruldu. Bu soruların tamamını doğru bilen Muhammed Ali Cengiz ve Kerim Furkan Kadağan, tam puan alarak Türkiye 1.’si olanlar arasında yer aldılar. İki öğrenci elde ettikleri bu başarı ile başta aileleri olmak üzere okul ve dershane öğretmenlerini mutlu ettiler.

Körfez Dershanesi İlköğretim Şubesi’nde sınav hazırlıklarını yapan öğrencilerin elde ettikleri bu başarı, dershane yöneticileri tarafından büyük sevinçle karşılandı. Dershane yönetimi, her iki öğrencisini de tebrik ederek, başarıların devamının geleceğine olan inancını ifade etti.

 

 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SBS, yerine, yıl, ilk, kez, yapılan, TEOG, sınavında, iki, öğrencisi, Türkiye, 1
Yorumlar
Haber Yazılımı