Haber Detayı
19 Ocak 2014 - Pazar 15:30 Bu haber 6417 kez okundu
 
Mondi Tire Kutsan’ın tasarımları Avrupa’nın 1’incisi oldu
Türkiye oluklu mukavva ambalaj sektörünün öncü markalarından olan Mondi Tire Kutsan’ın inovasyon ekibi, bu sene 3’üncüsü düzenlenen Mondi Group’un Oluklu Mukavva Tasarım Yarışması’ndan 3 adet 1’incilik ödülünün sahibi olarak ayrıldı.
- Haberi
Mondi Tire Kutsan’ın tasarımları Avrupa’nın 1’incisi oldu

Türkiye oluklu mukavva ambalaj sektörünün öncü markalarından olan Mondi Tire Kutsan’ın inovasyon ekibi, bu sene 3’üncüsü düzenlenen Mondi Group’un Oluklu Mukavva Tasarım Yarışması’ndan 3 adet 1’incilik ödülünün sahibi olarak ayrıldı. Avrupa çapındaki Mondi Group Oluklu Mukavva İş Birimleri arasında düzenlenen ‘Farklı Şekil ve Ebatlara Uyum Sağlayabilecek Ambalaj Çözümleri’ konulu yarışmaya; Almanya, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den 23 tasarımcı katıldı. Jürinin çeşitli kriterlere göre yaptığı değerlendirme sonucunda Mondi Tire Kutsan önceki yıllarda olduğu gibi yine çok önemli bir başarı göstererek tam 3 adet 1’incilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye’de oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçisi ve Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Mondi Tire Kutsan, yenilikçi ve çevreci ambalaj tasarımlarıyla adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Bu sene 3’üncüsü düzenlenen Mondi Group Oluklu Mukavva Tasarım Yarışması’ndan tam 3 adet 1’incilik ödülünün sahibi olarak ayrılan Mondi Tire Kutsan tasarım ekibi özgün tasarımlarıyla bu ödülleri almaya hak kazandı.

Mondi Group bünyesindeki en iyi ambalaj tasarımlarının ve tasarım departmanlarının ödüllendirildiği yarışmadan birinciliklerle dönen Mondi Tire Kutsan’ın CEO’su Hakan Tiftik yaptığı açıklamada ödüllendirilmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tiftik, “700’ü aşkın iş ortağı ile uluslararası Mondi Group içerisindeki önemli üretim üslerinden biriyiz. Mondi Tire Kutsan ailesinin bir ferdi olarak yenilikçi ürünlere imza atmayı ilke edinen tasarım ekibimizi bu vesile ile tebrik ediyorum.  Mondi Tire Kutsan olarak gıda, yaş sebze ve meyve, kozmetik, beyaz eşya, otomotiv, et ve süt ürünleri ile tekstil sektörlerine yenilikçi, çevreci ve devrimsel nitelikli oluklu mukavva ambalaj çözümleri sunmayı sürdürmek 2014’te yine en önemli önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu.

MONDİ TİRE KUTSAN HAKKINDA

Mondi Group’un Oluklu Mukavva Ambalaj iş kolunda faaliyet gösteren Mondi Tire Kutsan, Türkiye’de 4 adet kutu ve 1 adet kâğıt fabrikası, 1000 çalışanı ve 700’ü aşkın müşterisi ile yaratıcı ve yenilikçi çözümler sunarak Türk oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçisi konumundadır. Mondi Tire Kutsan; İzmir / Tire, İzmit, Adana ve Karaman’da bulunan dört kutu fabrikası ve Tire’de bulunan kâğıt fabrikasıyla, sahip olduğu coğrafi çeşitliliğin avantajını, müşterilerine sağladığı servis kalitesiyle ortaya koymaktadır. Mondi Tire Kutsan, sektöründe FSC (Forest Stewardship Council = Orman Yönetim Konseyi) sertifikasına sahip ilk firmadır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, oluklu, mukavva, ambalaj, sektörünün, öncü, markalarından, olan, Mondi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mondi Tire Kutsan’ın tasarımları Avrupa’nın 1’incisi oldu
Mondi Tire Kutsan’ın tasarımları Avrupa’nın 1’incisi oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı