Haber Detayı
25 Ocak 2014 - Cumartesi 11:00 Bu haber 2376 kez okundu
 
PARTİMDEN GEREKEN İLGİYİ GÖREMEYİNCE İSTİFA ETTİM
DP Tire Belediye Başkan adayı Hasan Sinan Sarp adaylıktan ve DP yönetiminden istifa etti.
Tire Haberi
PARTİMDEN GEREKEN İLGİYİ GÖREMEYİNCE İSTİFA ETTİM

Hasan Sinan Sarp  Gazetemize yaptığı açıklamalarda istifa nedenleri hakkında şunları söyledi:  “Ben Türkiye siyasetinde köklü bir maziye sahip DP ilçe başkanı olarak  görev yaptım. Partimizin belediye başkan adayı çıkaramadığı bir ortamda. Bir hafta kadar önce  Genel Başkan Yardımcımız Osman VAROL  telefon ederek “ Sen Tire Belediye Başkan adayımızsın , adaylığını ilan et”demesi ve partili arkadaşlarımın da ısrarı üzerine DP bayrağını gönderden indirmemek adına adaylığımı ilan ettim.

Bir yönetim kurulu üyemizle  birlikte il başkanlığımızı ziyarete gitmiştim. Bu sırada il başkanımız “ Ne iyi ettin, partimizin bayrağını burçlardan indirmedin çalışmalarına başla arkanızdayız” demesini beklerken “ 17 Şubata kadar vaktimiz var, aceleye gerek yok “ demesi üzerine burada bir samimiyetsizlik  olduğunu hissettim ve çok üzüldüm. Halbuki adaylığımı ilan ettiğim gün hayatımın en mutlu anlarımı yaşamıştım. Bu duygularımı eşimle bile paylaşmış, bugün benim en gururlu günüm demiştim. Çünkü çeşitli partilerden teklifler almış hiçbirine itibar etmemiştim. Ben dürüst siyasetin nasıl yapılacağını  ıspatlamıştım  bir bakıma. İl Başkanından gördüğüm ilgisizlik beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Arkadaşlarımla görüşüp istifaya karar vermiştim.   

Hasan Sinan Sarp’a  edindiğim bir bilgimi paylaşarak şunu sordum; “ İstifadan bir gün önce CHP Tire Belediye başkan adayı Tayfur Çiçek’le dün akşam Toptepe Belediye gazinosunda yediğiniz yemeğin bu istifada rolü oldu mu? şeklindeki soruma Hasan Sinan Sarp ” Hayır olmamıştır” diyerek adaylık sürecindeki ilk demecinde söylediği ve Tayfur Çiçek’in icraatlarını eleştirdiği sözlerini hatırlatarak  şunları söyledi; “Ben o demecimde gerçekleri dile getirmiştim. Partimizden Tire Belediye Başkanı seçilip kendi çıkarları uğruna parti değiştirdiğini işaret ederek,  Tayfur Çiçek bu işi zirvedeyken bırakmalıydı. O, şu anda çıkmaz bir yola girmiştir. Bir o partiye , bir bu partiye giderek forma değiştirerek siyaset yapılmaz. Kendisini DP’li sıfatı ile seçen Tirelileri yarı yolda bırakmıştır. Tire’ye beş yılda Gölet ve Arappınarı’ndan başka ne kazandırdı? Bunları da tam olarak bitiremedi. Şehrin göbeğinde bir çukur açtı. İki senedir orada duruyor. İçinde ağaçlar çıktı” şeklindeki sözlerinden “Tayfur Çiçek’in büyük rahatsızlık duyduğunu,  seçim yarışında bu sözlerin hoş olmadığını bana yemekte söyledi” şeklinde konuştu. Yemekte  CHP’ye transfer konusunda bir teklif almadım diyen Hasan sarp yukarıdaki sözlerin arkasında duran bir kişi olarak  böyle bir teklif gelse bile sıcak bakmam ne derece doğru olur, kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”şeklinde  konuştu.

BİRÇOK SİYASİ PARTİDEN TEKLİF ALDIM

Hasan Sinan Sarp daha sonra şunları söyledi “ Ben 37 yaşında aklı başında bir kişiyim.  Bana çok cazip teklifler gelmiş, hatta belediye başkan yardımcılıkları teklif edilmiştir. Ben dürüst siyaset yapma gayreti içinde oldum. DP’de kalmayı tercih ettim. Ama DP’den de gereken ilgiyi göremeyince istifa etmek zorunda kaldım.Hasan Sinan Sarp sözlerini şöyle sonlandırdı :

 “ Yıldızlar kayar, yıldızlar kaydırılır, yeni yıldızlar doğması için çalışırlar, Tire’de bu dönem siyasi temizlik yapılacaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: DP, Tire, Belediye, Başkan, adayı, Hasan, Sinan, Sarp, adaylıktan, DP, , yönetim
Yorumlar
Haber Yazılımı