Haber Detayı
21 Ocak 2014 - Salı 17:51 Bu haber 2943 kez okundu
 
SARP, “HALKIN ADAMI OLMAK ADINA BU GÖREVE TALİBİM”
Demokrat Parti’nin Tire Belediye Başkanı Adayı olduğunu ilan eden, DP İlçe Başkanı Hasan Sinan Sarp, kendisine güvenerek bu sorumluluğu üstlendiğini belirtti. Sarp, CHP ve AKP’ye de beni hafife almayın mesajı iletti.
Tire Haberi
SARP, “HALKIN ADAMI OLMAK ADINA BU GÖREVE TALİBİM”

Geçtiğimiz gün, ilçe yönetiminden bazı arkadaşları ile bir toplantı yaptıklarını ve yönetimdeki arkadaşlarının kendisine aday olması baskısında bulunduklarını belirten ve sonrasında aynı gece saat 11:00 sıralarında partisinin Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol’un da telefonla kendisini arayarak, “Sen DP’nin Tire Belediye Başkan Adayısın” dediğini ve kendisinin de  gerek parti üyelerinden, gerekse halktan gelen istek doğrultusunda adaylık konusunda “evet” dediğini ve bu yola çıktığını söyleyen Hasan Sinan Sarp, aday olurken iddialı şekilde yola çıktığını, “Yapacağım açıklamalarla kısa sürede dikkatleri üzerime çekeceğim” diyerek belirtti.

“TAYFUR ÇİÇEK ÇIKMAZ YOLA GİRMİŞTİR !”

Gençliğine ve dürüstçe partisine sahip çıkmasına güvendiğini ve bu konuda son 2-3 günde birçok kişiden destek aldığını belirten Sarp, diğer aday ve partilere de yüklendi. Özellikle, DP’li seçmenlerin oyları ile seçilen ve iktidara gelen Tayfur Çiçek’ eleştiren Sarp, Çiçek’in çıkarları uğruna parti değiştirdiğini belirtti. Sarp, “Tayfur Çiçek, bu işi zirvedeyken bırakmalıydı. O, şuanda çıkmaz bir yola girmiştir. Bir o partiye, bir bu partiye giderek, forma değiştirerek siyaset yapılmaz. Kendisini DP’li sıfati ile seçen Tirelileri yarı yolda bırakmıştır. Tire’ye 5 yılda ‘Gölet’ ile ‘Arappınarı’ndan başka ne kazandırdı. Bunları da tam olarak bitiremedi. Şehrin göbeğine bir çukur açtı, 2 senedir orada duruyor. İçinde ağaçlar çıktı.” şeklinde konuştu.

“AK PARTİ’Yİ DESTEKLEMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Demokrat Parti (DP) olarak seçime gireceklerini ve başta AK Parti olmak üzere başka bir partiyi desteklemelerinin söz konusu olmayacağını ifade eden Sarp, “AK Parti Tire Teşkilatı, ilçeye hastane, adliye binası, emniyet binası v.s kazandırdık diyebilirler. Fakat bu siyaseten onların bir başarısı değildir. Bu çalışmalar devletin yatırım programları çerçevesinde yapılan hizmetlerdi.” şeklinde konuştu.

“TİRE HALKI TEMİZ SİYASETE ŞANS VERMELİDİR”

Genç bir aday olarak sorumluluk alıp seçim meydanlarına çıktığını belirten Sarp, “Kendime inanmasam bu görevi almazdım” dedi. Tireli seçmenlerin artık temiz siyasete ve hizmet siyasetine şans tanıması gerektiğini, gençlere daha çok yer vermesi gerektiğinin altını çizen Sarp, Tirelilerden destek istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demokrat, Parti’nin, Tire, Belediye, Başkanı, Adayı, olduğunu, ilan, eden, DP, İ
Yorumlar
Haber Yazılımı