Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 17:49 Bu haber 3490 kez okundu
 
TİRE'DE, 2 BİN 754 ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ
Ülke genelinde olduğu gibi Tire'de de 2 bin 754 öğrenci Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ter döktü.
Eğitim Haberi
TİRE'DE, 2 BİN 754 ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen ve birçok gencin hayatlarının dönüm noktası olan YKS sınavının ilk oturumu bugün gerçekleşti. Tire'de 14 binada gerçekleştirilen sınavda 2 bin 754 öğrenci ter döktü. Üç oturumdan oluşan sınavın ilk oturumu 165 dakika sürerken, Pazar günü yapılacak olan ikinci oturum 180 dakika, üçüncü oturum ise 120 dakika sürecek.

Sınav öncesinde Covid-19 pandemisi dolayısıyla gerekli tedbirler alınırken, velilerin de okul bahçesine girmesine izin verilmedi. Kapıların açılması ile tek tek içeriye alınan öğrencilere el dezenfektanı verilirken, okul görevlileri ve emniyet ekipleri tarafından sık sık sosyal mesafe ve maske uyarıları yapıldı.

MERAKLA ÇOCUKLARINI BEKLEDİLER

Tire'de, sabah saatlerinde çocukları ile birlikte okullara gelen velilerin de heyecanlı olması dikkat çekti. Okul önünde heyecanlı ve meraklı bir şekilde çocuklarını bekleyen veliler de, “Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. İnşallah istedikleri yerlere ulaşırlar” dedi.

Sınava girecek çocuğu için geldiğini ifade eden bir veli, “Pandemi sürecinde sınav tarihinin sürekli değişmesinden çocuklarımız önce olumlu daha sonra olumsuz etkilendiler. Aslında sınav sürecinin ileri ya da geri alınması çocuklarımız üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çocuklarımız sınava odaklandılar ve sınavın sadece o saatine odaklandılar. Bütün çocuklarımıza başarılar diliyorum. Allah, emeklerinin karşılığını boşa çıkarmasın” dedi.

Sınav bitimine kadar okul önünden ayrılmayan velilerin bazıları kitap okuyarak, bazıları dua ederek bazıları da diğer veliler ile sohbet ederek çocuklarının çıkmasını bekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE,, 2, BİN, 754, ÖĞRENCİ, SINAVA, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı