Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 14:23 Bu haber 2284 kez okundu
 
TİRE’DE GELECEĞİN TEKVANDOCULARI ‘KUŞAK ATLADI’
Tire Belediyesi Kapalı Spor Salonu önceki gün ‘Tekvando Kuşak Sınavı’na ev sahipliği yaptı. Tire Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettirilen Tekvando Kursu’na katılan farklı yaşlardan kursiyerlerin yer aldığı kuşak sınavında, renkli ve görsel anlamda güzel sahneler yaşandı.
Spor Haberi
TİRE’DE GELECEĞİN TEKVANDOCULARI ‘KUŞAK ATLADI’

‘SİYAH KUŞAK 2.DAN’ OLAN ÇETİNKAYA’DAN EĞİTİM ALIYORLAR

Tire’nin ve bölgemizin tanınmış usta tekvando hocası olan, ‘Siyah Kuşak’  ve ‘2. Dan’ sahibi Zafer Çetinkaya’nın eğittiği 50 sporcu, bir üst kuşağa geçmenin heyecanını yaşadı. Bu özel ve renkli anlara, kursiyerlerin aileleri ve yakınları da eşlik etti.

SPORCULAR YETENEKLERİNİ KOMİSYON KARŞISINDA GÖSTERDİ

Kursiyerlerin yeteneklerini sergiledikleri ‘kuşak sınavında değerlendirmeyi yapan sınav komisyonunda Tire'nin yetiştirdiği tekvandocu Erkan Harmancı ve “2.Dan” Kara Kuşak sahibi Kamil Ugan, Hüseyin Sepil ve  Sait Çallıoğlu yer aldı. Ayrıca kuşak atlama sınavına Tireli, Türkiye'nin ilk tekvandocularından Nazım Sepil ve Tire'ye ilk tekvandoyu getiren Yılmaz Dağlıoğlu'da katılım gösterdi

Sınav sonrası konuşma yapan Nazım Sepil şunları söyledi:
“Bu salonda kendi gençliğimi görüyorum. Artık böyle sert çalışan öğrenciler kalmadı, sizlerin bu sertlik ve teknik ile güzel başarılara imza atacağınıza eminim”, dedi.

Tire Belediyespor Tekvando antrenörü Zafer Çetinkaya ise şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin ilk antrenörlerinden olan Nazım Sepil hocamızın bizi beğenmesi, övmesi büyük bir onurdur. Tüm hocalarıma bizim yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum.  Bizlere her konuda destek veren Tire Belediye Başkanımız Sayın Salih Atakan Duran'a Tire Belediyespor Kulüp Başkanımız Sayın Can Toprakçı'ya ve Tire Belediyesi Spor İşleri Müdürümüz Sayın Aydoğan Gül' e, Sayın Nazım Sepil ve Sayın Yılmaz Dağlıoğlu hocaya destekleri için teşekkür ederim”, dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’DE, GELECEĞİN, TEKVANDOCULARI, ‘KUŞAK, ATLADI’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE’DE GELECEĞİN TEKVANDOCULARI ‘KUŞAK ATLADI’
TİRE’DE GELECEĞİN TEKVANDOCULARI ‘KUŞAK ATLADI’
Yorumlar
Haber Yazılımı