Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 15:39 Bu haber 1947 kez okundu
 
TİRE EĞİTİM-SEN DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Eğitim Sen Tire Temsilciliği 5 Ekim 1966 yılında “Dünya Öğretmenler Günü” olarak ilan edilen, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü, Teras Restoranda düzenledikleri yemekle kutladı.
Kültür-Sanat Haberi
TİRE EĞİTİM-SEN DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yaklaşık 100 öğretmenin katıldığı gecede emekli olan üyelere plaket de verildi. Yemekte Eğitim Sen Tire Temsilcilik Yöneticisi Mehmet Şerif EKİNCİ bir konuşma yaparak şunları söyledi;

“Eğitim-Sen olarak sürdürdüğümüz laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitim mücadelemiz yaşamın her alanında devam etmektedir. Biz, Eğitim Senli Öğretmenler hiçbir zaman baskının, şiddetin ve yıldırma politikalarının karşısında eğilmedik ve eğilmeyeceğiz. Doğru bildiğimiz düşünceleri hiç çekinmeden, hiç kimseden korkmadan söyledik ve söylemeye devam ediyoruz.

Eğitim Sen olarak, öğretmenlerimizin, özlük, demokratik ve ekonomik haklarını savunurken, öğrencilerimizin de gelecek kaygısı taşımadığı, onurlu ve mutlu bir yaşam sürmeleri için yaşamın her alanın da mücadele etmeye devam ediyoruz.

Şu hiç unutulmamalıdır ki, her kazanım altında bir mücadele vardır. Mücadele yapılmadan hiçbir şeyin kazanılmadığını yüz yıllık sendikal mücadelemiz bize defalarca göstermiştir. Gelişmiş toplumlara baktığımız zaman örgütlenmesini tamamlamış toplumlar olduğunu görürüz. Onun için çağdaş toplum örgütlü toplumdur diyoruz. Ve herkesi Eğitim Sen’in çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz”,dedi.

Ekinci konuşmasını “YAŞASIN EĞİTİM SEN YAŞASIN KESK”! Sözleriyle sonlandırdı.

Konuşmanın ardından Eğitim Sen Müzik grubu, üyelere söylediği şarkı ve türkülerle müzik ziyafetini tattırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, EĞİTİM-SEN, DÜNYA, ÖĞRETMENLER, GÜNÜNÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı