Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:45 Bu haber 1561 kez okundu
 
Tire Emniyeti Denetimleri Arttırdı Kazalar Azaldı
Tire Emniyet Müdürlüğü 2019 yılının ilk 6 aylık bölümünde yaşanan trafik kazaları istatistiklerini basınla paylaştı. Yapılan sıkı denetimler sonucunda yaşanan kazalarda büyük bir düşüş gözlemlendi.
Asayiş Haberi
Tire Emniyeti Denetimleri Arttırdı Kazalar Azaldı

Tire Emniyet Müdürlüğü 2019 yılının ilk 6 aylık bölümünde yaşanan trafik kazaları istatistiklerini basınla paylaştı. Yapılan sıkı denetimler sonucunda yaşanan kazalarda büyük bir düşüş gözlemlendi. Tire Emniyeti son zamanlar da denetimlerini sıklaştırmıştı. Trafik kurallarına uymayan sürücülere göz açtırmamış, gerekli işlemleri taşıt kullanan vatandaşların daha güvenli olması için çekinmeden uyguladı. Sıkı denetim sonucunda vatandaşların daha temkinli olması son 6 ayda yaşanan kazaların düşmesiyle kanıtlandı. Emniyetin verdiği istatistiklerde motosiklet kullanımında yapılan kazalarda büyük bir düşüş var.

 

MOTOSİKLET KAZALARINDA CAN KAYBI HİÇ YAŞANMADI

 

İstatistiklere göre geçtiğimiz 2018 yılının ilk 6 ayında toplam 70 motosiklet kazası meydana gelmiş, bu kazalar sonucu 4 kişi yaşamını yitirmiş. 2019’da yılında ise hem kaza oranlarında hem yaşanan can kaybında ciddi bir düşüş gözlemleniyor, 2018 yılının ilk 6 ayında toplam 43 kaza meydana gelmiş ve bu kazalar sonucu hiçbir can kaybı yaşanmamış. Bu da gösteriyor ki emniyet güçlerinin gerek belirli yerlerde kurduğu çevirmeler, gerek Mobeselerden kask takmayanlara uyguladıkları sıkı denetim yaşanan kazaların önüne geçmiş. Şöyle ki, 2018 yılının ilk 6 ayında yaşanan yaralanmalı kazaların sayısı 104 iken 2019’da bu sayı 78’e maddi hasarlı kazalar 101’den 59’a toplam yaralı sayısı ise 205’ten 137’ye kadar düşmüş.

 

DENETİMLER DAHA DA ARTTIRILACAK

 

Emniyet güçlerinden edinilen bilgilere göre yapılan bu denetimler insanların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla bundan sonra da sıkı bir şekilde devam edecek ve trafiğe aykırı davranan araç kullanıcıları sıfır seviyesine inene kadar çalışmalar titizlikle sürdürülecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Emniyeti, Denetimleri, Arttırdı, Kazalar, Azaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı