Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 12:02 Bu haber 5226 kez okundu
 
TİRE KOCATÜRK OKULLARI ÜNLÜ TİYATRO OYUNCUSU ASUMAN DABAK’I AĞIRLAYACAK
Kocatürk Okulları, akademik eğitimin yanında öğrencilerinin bireysel gelişimlerine de destek olacak her türlü hizmeti öğrencilerine sunmaya çalışıyor. Sene boyunca öğrencilerini pek çok ünlü isimle buluşturuyor. Geçen sene ünlü yazar Canan Tan’ı misafir eden Tire Kocatürk Okulları şimdi de ünlü tiyatro sanatçısı Asuman Dabak’ı konuk olarak ağırlayacak.
Eğitim Haberi
TİRE KOCATÜRK OKULLARI ÜNLÜ TİYATRO OYUNCUSU ASUMAN DABAK’I AĞIRLAYACAK

Uzun yıllar Londra’da oyunculuk üzerine eğitim veren usta oyuncu Asuman Dabak, "Asuman Dabak Sahne İzmir" adını verdiği okulla ilgili olarak: "Aşağı yukarı 10 yıldır Londra da bu işi yapıyorum. İstanbul’ da oyunculuk atölyesi çok var. İzmir bu konuda biraz zayıf kaldı. Oysa burada çok yetenekli oyuncu adayları var. Biliyorsunuz birçok oyuncunun geldiği yer İzmir’dir, İzmir’de cevher çoktur. Zaten ben de Egeliyim. Akhisar, Manisalıyım bu yöreyi çok seviyorum. Ege’de yetenekli gençlerle yeteri kadar ilgilenilmediğini düşündüğüm için okul açmaya karar verdim, okulumda onları donanımlı bir şekilde yetiştirip İstanbul'a iyi birer oyuncu olarak göndermeyi hedefliyorum." dedi.

Kocatürk Okulları ve Asuman Dabak Oyunculuk Okulu arasındaki iş birliği ile tiyatro sever gençlere ve yetişkinlere bir eğitim fırsatı sunulacak. 24 Eylül 2019 ‘da Tire Kampüsünde yapılacak oyunculuk okulu seçmelerine 6-10 yaş,10-14 yaş ve14 yaş üzeri ve yetişkinler katılabilecek. Seçmeler sonunda Asuman Dabak Oyunculuk Okulunda öğrenim görecek olanlar ses, şan, diksiyon, nefes, hareket, sahne ve beden dili, konservatuvara hazırlık, audition teknikleri, temel oyunculuk, doğaçlama gibi alanlarda eğitim görecek.

Tire Kocatürk Okulları Kampüs Müdürü Mehmet Yaşar Akyol: “ Ege’nin en büyük zincir okulu olmanın gururunu bizlere yaşatan kurucumuz Sayın Mustafa Kocatürk’e ve tiyatro severlere böyle bir projeyle destek olan Asuman Dabak’a teşekkür ederiz. Eğitimin her alanında biz de varız diyen gençler yetiştirmek amacında olan Kocatürk Okulları olarak tüm tiyatro severleri seçmelerimize bekliyoruz,” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, KOCATÜRK, OKULLARI, ÜNLÜ, TİYATRO, OYUNCUSU, ASUMAN, DABAK’I, AĞIRLAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı