Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 14:44 Bu haber 3179 kez okundu
 
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu (MYO) 2018-2019 yılı mezunlarını yapılan diploma töreni ile uğurladı. Diploma töreninde konuşan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, “Üniversite gözbebeğimiz. Tire’de yükseköğretimi geliştireceğiz” dedi.
Eğitim Haberi
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Tanrıseven “Üniversite Gözbebeğimiz”

 

Tire Kutsan MYO Gıda Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden mezun olan 100 öğrenci diplomalarını alarak kep fırlattı. 

 

Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlen diploma törenine Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Dr. Necla Kırcalı Gürsoy,  İlçe Jandarma komutanı Teğmen Okay Cansu, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İlçe Başkanı Mesut Şaşmaz, Üniversite öğretim görevlileri ve veliler katıldı.

 

Mezuniyet Töreninde açılış konuşması yapan Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Dr. Necla Kırcalı Gürsoy şunları söyledi: 

 

“Bugün, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ödün vermeden sürdürülen eğitimimiz doğrultusunda tüm çalışanlarımızla birlikte Ülkemize yeni teknikerler kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Ülkeler, sanayinin gereksinim duyduğu iş gücünü, uluslararası deneyimlerden faydalanarak kendi dinamiklerine göre oluşturdukları mesleki teknik öğretim ile karşılamaktadırlar. Küreselleşen dünyada ülkemiz ekonomisinin uluslararası pazarda rekabet gücünün arttırılması, nitelikli teknik eleman yetiştirmek ile mümkündür. 

 

“MYO 100 MEZUN VERDİ”

 

Üniversitelerde gençlerin düşünen, sanatsal duyarlılığı olan, öz güveni gelişmiş, girişimci, araştıran, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda eğitim veren Tire Kutsan Meslek Yüksekokulumuz, örgün öğretimde 2 program 244 öğrencisi, ikinci öğretimde 3 program ve 445 öğrencisi olmak üzere toplam 689 öğrenci ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Yüksekokulumuzdan bu yıl 100 öğrencimiz tekniker unvanı ile mezun olmuştur.  Öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.” 

 

KAYMAKAM TANRISEVEN “YÜKSEKÖĞRETİMİ GELİŞTİRECEĞİZ”

 

Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire’de yükseköğretimi geliştirme gayreti içinde olduklarını söyledi.

 

Tire yeni fakülteler ve bölümler açılması için büyük bir gayret sarf ettiklerini belirten Tanrıseven şöyle konuştu:

 

“Bütün Tire bu çabaları destekliyor. Ege Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ı da ilçemizde misafir edip, desteklerini talep ettik. Üniversite gözbebeğimiz. Öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Tire’de yükseköğretim çok daha iyi noktalara gelecek.”

 

“ASLA UMUDUNUZU YİTİRMEYİN”

 

Ege Üniversitesi gibi güzide bir kurumdan mezun olmak her öğrenciye nasip olmaz. Şimdi sizler diplomanızı aldıktan sonra yurdun dört bir tarafına memleketlerinize gideceksiniz. Hepiniz uzman olduğunuz branşlarda ülkemize hizmet edecek ve faydalı bireyler olacaksınız. Size tavsiyem, işler ters gittiğinde bile asla umudunuzu yitirmeyin ve hedeflerinize ulaşmak için her zaman çalışın.”

 

ÖĞRENCİLERDEN TANRISEVEN’E ALKIŞ

 

Kaymakam Tanrıseven’in üniversitenin geliştirilmesine yönelik anlattıkları ile öğrencilere yönelik tavsiyeleri sırasında sözleri sık sık öğrencilerin alkışlarıyla kesildi.

 

KEPLERİ FIRLATTILAR

 

Açılış Konuşmalarının ardından mezun olan Öğrencilere Kaymakam Tanrıseven ve protokol üyeleri diplomalarını verdi. Öğrenciler, diploma töreninin ardından Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşını coşkuyla okudu. Törenin resmi bölümü öğrencilerin hep birlikte kep fırlatmasıyla sona ererken, öğrenciler müzik grupları eşliğinde geç saatlere kadar eğlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kutsan, MYO’da, Mezuniyet, Coşkusu, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Tire Kutsan MYO’da Mezuniyet Coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı