Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 18:34 Bu haber 2952 kez okundu
 
TİRE'NİN 6 AYLIK CEZA BİLANÇOŞU
Tire'de korona virüs tedbirleri kapsamında Mart ayından bu yana fiziki mesafe, temizlik, maske ve hijyen kurallarına uymayan 298 kişiye idari para cezası uygulandı.
Asayiş Haberi
TİRE'NİN 6 AYLIK CEZA BİLANÇOŞU

Türkiye'de ilk vaka 11 Mart'ta görüldü. İlk vakaya rastlanmasının ardından bazı yeni tedbirler de uygulamaya sokuldu. Bu tarihten sonra, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda bir dizi tedbirler almıştı. 65 yaş üst, kronik rahatsızlığı olanlar ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması sınırlandırıldı. Bazı şehirlerde sokağa çıkma yasağı, bazı noktalarda ise ilçelere giriş çıkış sınırlandırılması yapıldı. Alınan tedbirler doğrultusunda bazı işletmeler kapatıldı, sokağa çıkan vatandaşların maske takması zorunlu hale getirildi. Kolluk kuvvetleri de alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara gerekli cezai işlemi ilk günden bu yana uyguladı.

Tire'de de ilçe genelinde 15 Mart'tan bu yana fiziki mesafe, temizlik, maske ve hijyen kurallarına uymayan vatandaşlara yönelik gerekli yaptırımlar uygulandı. Edinilen bilgilere göre Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Belediye zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ilçe merkezi ve köylerde dahil olmak üzere 15.03.2020 tarihinden bu yana toplam 298 kişiye Fiziki mesafe, maske, temizlik ve hijyen kurallarına uymadığı için İdari para cezası uygulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'NİN, 6, AYLIK, CEZA, BİLANÇOŞU,
Yorumlar
Haber Yazılımı