Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 13:43 Bu haber 5970 kez okundu
 
TİRE ÖĞRETMEN MELAHAT AKSOY SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Tire Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri her yıl olduğu gibi, bu yılda katılmış oldukları ''AFS'' VE ''YES'' sınavlarından aldığı iyi sonuçlarla büyük bir başarıya imza attı ve Tire’ye gururu yaşattı.
Eğitim Haberi
TİRE ÖĞRETMEN MELAHAT AKSOY SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

2012 – 2013 Eğitim Öğretim yılından bu yana bir çok öğrencisiyle bu sınavlara katılım gösteren Sosyal Bilimler lisesi bu yılda 11 öğrencisiyle başarıyı elde etti.

İşte öğrencilerin elde ettiği başarılar:

Sosyal Bilimler Lisesi'nin yabancı dil başarısı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında The Kennedy-LugarYouth Exchange &Study (YES) Programı sınavına giren Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi 9.  sınıf öğrencileri Sabahattin Efe Yücer, Furkan Tığrak ve Ceren Böyük yapılan yazılı sınavı geçerek önümüzdeki günlerde yapılacak mülakat sonrası 2020-2021 yılındaki eğitim ve öğretimlerine Amerika' da devam edecekler.

AFS Kültürlerarası Programı'nı kazanan öğrenciler:  Ata Can Kurtaran, Alperen Sezgin, Sude Naz Sarı, Şükran Esin Esen, Mehmet Emre Arslan, İremNur Bolpaça, Görkem Çetinkaya ve Elanur Dağ 23.11.2019 tarihinde mülakat sınavına girecekler ve daha sonra da ülke seçimlerinde bulunup eğitimlerine yurtdışında devam edebilecekler.

Koordinatör Öğretmenleri Veli İlker Enişte "Okulumuzun 7 yıldır bu tür sınavlarda öğrencilerimizle başarılar kazanıyoruz. Halen yurtdışında 3 öğrencimiz eğitimlerine devam ediyorlar. 2016-2017 Eğitim öğretim yılında İremsu Kaya, 2018 2019 Eğitim Öğretim yılında Buse Paksu ve Batuhan Ali Kıvrak isimli öğrencilerimiz Kanada ve Amerika'da eğitimlerine devam ediyorlar.Yapılacak birkaç sınav ile birlikte bu sayının artacağını umut ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da başarılarımıza devam etmek istiyoruz." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, ÖĞRETMEN, MELAHAT, AKSOY, SOSYAL, BİLİMLER, LİSESİNDEN, BÜYÜK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı