Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 19:35 Bu haber 1897 kez okundu
 
TİRE TAC FEN VE ANADOLU LİSESİ, EĞİTİMDE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
2006 yılından beri Tire’de eğitim alanında büyük başarılara imza atan ve verdiği eğitimlerle zirvede olan Tire Özel TAC Fen ve Anadolu Lisesi, Koronavirüs sürecinde vermiş olduğu Online derslerle adından söz ettirdi.
Eğitim Haberi
TİRE TAC FEN VE ANADOLU LİSESİ, EĞİTİMDE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi açıklamasından hemen sonra uzaktan eğitim faaliyetlerine başlayan ve sunduğu Online Eğitim ve Online Deneme Sınavları ile okullarından ve öğretmenlerinden uzak kalan öğrencilerini başarıyla bir adım öne çıkarmış oldu.

Başarılı okul, Kendi alt yapısını satın aldığı Dijital Sınıf platformu ile videolu derslerle ve canlı yayınlarla öğrencilerinin konu eksikleri çözüme kavuştururken, etkin rehberlik faaliyetleriyle de sürecin kontrolünü başarılı bir şekilde sağladı.

Covit sürecini başarılı bir şekilde atlatan TAC Fen ve Anadolu Lisesi, 3 Haziran itibariyle bünyesinde olan Berrak Özel Kurs Merkezinde telafi eğitim ve hazırlık kurslarıyla yüz yüze eğitimlere başladı.

Okul Kurucusu Oktay Aykutalp Gazetemize yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Özellikle sayın veli ve öğrencilerimizin şu konuda dikkatini çekmek istiyoruz. 9.sınıfta çevre illerdeki ve ilçemizdeki fen lisesine giden öğrenciler daha sonra karar değiştirerek son 2 yılda okulumuz TAC Fen lisesini tercih etmektedirler. Bu durum bizleri hayli mutlu etmektedir. Tercih edilmemiz geçmişten gelen eğitim öğretimde ki gücümüzün dershaneye dayanmasıdır. Bu yüzden bizi tercih eden veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Tüm bunların yanında 2020-2021 eğitim öğretim yılı için okul ve kurs kayıtlarımız devam etmektedir. Yeni normalleşme sürecine de uyum sağlayan kurumumuz sosyal mesafeye uygun hale getirdiği 12 kişilik sınıflarla yeni eğitim dönemine başlamayı beklemekteyiz.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, TAC, FEN, VE, ANADOLU, LİSESİ,, EĞİTİMDE, FARK, YARATMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE TAC FEN VE ANADOLU LİSESİ, EĞİTİMDE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı