Haber Detayı
24 Ocak 2014 - Cuma 09:47 Bu haber 6049 kez okundu
 
Tire İHL’nin güreşçileri yine madalyaları toparlayarak döndü
Tire’nin güreşteki yüz akı olan İmam Hatip Lisesi’nin ‘güreş takımı’ bir kez daha ata sporumuz olan bu branşta gücünü gösterdi. Tireli genç güreşçiler, İzmir’de yapılan ‘Serbest Stil Güreş Müsabakaları’nda çok sayıda madalya alarak Tire’ye geri döndü.
Tire Haberi
Tire İHL’nin güreşçileri yine madalyaları toparlayarak döndü

Son yıllarda güreş spor üzerinde yoğunlaşan ve imkansızlıklara rağmen önemli mesafeler kat ederek, önemli yetenekler keşif edip bunlardan oluşan bir güreş takımı oluşturan Tire İmam Hatip Lisesi, ata sporumuz olan bu alanda geçen yıllarda elde ettiği başarıları bu yıl bir kez daha gerçekleştirdi.

BİRİ ALTIN OLMAK ÜZERE TOPLAM 7 MADALYA

Önceki gün, 22 Ocak Çarşamba günü, İzmir Gaziemir Kapalı Spor Salonu’nda yapılan, “2013-2014 Eğitim Yılı İzmir Okullar Arası Serbest Stil Güreş Şampiyonası” gerçekleştirildi. Tire İmam Hatip Lisesi (İHL) de bu turnuvaya 8 güreşçiden oluşan takım ile katıldı. Müsabakalarda takım olarak büyük başarı gösteren Tire İHL, takım olarak İzmir 2.’si oldu. Tire İHL Güreş Takımı sporcuları ferdi olarak ise toplamda; 1 altın, 3 gümüş, 3 de bronz madalya kazandı.

“BAŞARI, DİSİPLİNLİ VE KOLEKTİF ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜDÜR”

Yaklaşık  10 yıldan bu yana ilçemizi güreş alanında başarı ile temsil eden Tire İHL’nin Müdürü Kemal Akıl, elde edilen başarı ve bunun sebebiyle ile ilgili olarak şunları söyledi: “Başarı disiplinli bir çalışmanın ve kolektif bir gayretin ürünüdür. Okulumuzda birçok spor yapılmakta ama ata sporumuz güreşe ayrı bir yer veriyoruz. Bu başarıda en büyük pay güreş antrenörü ve beden eğitimi öğretmenimiz Mithat Gökpınar’ındır. Kendisini ve tüm güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Gelecek  müsabakalarda  daha güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

HEDEF BUNDAN SONRAKİ TURNUVALARA DAHA ÇOK GÜREŞÇİ İLE KATILMAK

Okulun güreş takımının antrenörü de olan beden eğitimi öğretmeni Mithat Gökpınar ise öğrencilerinin başarısı hakkında düşünceleri şöyle oldu: “Önümüzdeki ay yapılacak 15-16 yaş müsabakalarına daha çok sporcu ile hazırlanacağız. Tire’yi bundan sonra da başarılı bir şekilde temsil edeceğimize olan inancım tamdır. Sporcularımızı kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’nin, güreşteki, yüz, akı, olan, İmam, Hatip, Lisesi’nin, ‘güreş, takımı’, b
Yorumlar
Haber Yazılımı