Haber Detayı
22 Ocak 2014 - Çarşamba 09:43 Bu haber 4160 kez okundu
 
TİRE PAZARCILAR “KAŞAN” İLE DEVAM DEDİ
Tire Pazarcılar Odası’nın genel kuruluna katılan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu pazarcıların tezgah ücretlerinin yüzde 500 oranında artmasından şikayet ederek, kurumsal işlemlerde yetkinin tekrar belediyelere verilmesini istedi.
Tire Haberi
TİRE PAZARCILAR “KAŞAN” İLE DEVAM DEDİ

Tire Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Odası’nda başkan değişmedi. Toplam 228 kayıtlı üyesi bulunan odanın genel kurulunda başka aday çıkmayınca mevcut Başkan Cengiz Kaşan, koltuğunu korudu. Tire Esnaf Sarayı’nda yapılan genel kurula, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Genel Sekreteri Özcan Kılkış, Gökçen ve Zeytinova Belediye Başkanları, Tire Belediye Meclis üyeleri, CHP ve SP İlçe Başkanları ile ilçede bulunan meslek guruplarının oda başkanları katıldı. Divan başkanlığını İzmir Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili İbrahim Bayram’ın yaptığı genel kurulda konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, pazarcıların tezgah ücretlerinin yüzde 500 oranında artmasından şikayet ederek, kurumsal işlemlerde yetkinin bakanlar kurulu yerine tekrar belediyelere verilmesini istedi. Kordonboyu’ndaki esnaf ile Limontepe’deki esnafın aynı işgaliye parası ödeyecek olmasını haksızlık olarak nitelendiren Mutlu, “Burada bir yanlışlık var. Haksızlık ve adaletsizliği düzeltin” dedi.

KAPALI PAZAR YERİ İSTEDİ

Esnafın yaşadığı temel sorunlara değinen Mutlu, büyük mağazaların küçük esnafı yerle bir ettiğini ifade ederek, “Esnafın olmadığı bir yerin ışıkları sönmüş demektir. Biz, ‘büyük mağazaları istemiyoruz’ demiyoruz. Ancak, onlarında kuralı olsun istiyoruz. Bize nasıl kural konuluyorsa onlarada konulsun diyoruz” diye konuştu. Mutlu, büyük mağazalarda insani değerlerin olmadığı kaydederek, küçük esnafın kendini yenileyerek, bu değerleri ön plana çıkarması gerektiğini kaydetti. Oda Başkanı Cengiz Kaşan ise görevine 2. kez seçildiğini hatırlatarak, kendisine 4 yıllığına vize veren üyelere teşekkür etti. Kaşan, “Türkiye’nin en büyük açık hava pazarına sahibiz. Ancak, ilçede kapalı bir pazar yerimiz yok. Önümüzdeki dönem bu eksikliğimizin giderilmesi için belediye ile yakın temas halinde olacağız” dedi. Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. İsmail Badur, Hakan Şahan, Veli Uyar, İbrahim Aydemir, Süleyman Toydemir ve Fazlı Sipahi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Pazarcılar, Odası’nın, genel, kuruluna, katılan, İESOB, Başkanı, Zekeriya,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE PAZARCILAR “KAŞAN” İLE DEVAM DEDİ
TİRE PAZARCILAR “KAŞAN” İLE DEVAM DEDİ
TİRE PAZARCILAR “KAŞAN” İLE DEVAM DEDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı