Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 13:24 Bu haber 6101 kez okundu
 
TİRELİ ESKİ MİLLETVEKİLİ, DAVUTOĞLU'NUN PARTİ YÖNETİMİNDE
AK Parti İzmir eski Milletvekili Tireli İbrahim Mustafa Turhan, Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığa seçildiği Gelecek Partisi’nde yönetim kuruluna girdi.
Siyaset Haberi
TİRELİ ESKİ MİLLETVEKİLİ, DAVUTOĞLU'NUN PARTİ YÖNETİMİNDE

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılmasının ardından kurduğu Gelecek Partisi’nin yönetim kurulu belli oldu.

İzmirlilerin yakından tanıdığı geçtiğimiz yıl politikayı bıraktığını açıklayan fakat Davutoğlu’nun yanında yeniden siyasete dönen AK Parti eski Milletvekili İbrahim Mustafa Turhan yönetim kurulu asil listesinde kendine yer buldu.

TÜRK SİYASETÇİ, EKONOMİST VE MİLLETVEKİLİ İBRAHİM MUSTAFA TURHAN KİMDİR?

İbrahim Mustafa Turhan, 1968 yılında Tire’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı.

Cenevre Üniversitesi Institut Européen (IEUG) ve Loughborough Üniversitesi Banking Centre bünyesinde araştırmacı olarak bulundu ve Yeditepe Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine başladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi üyeliğinde bulundu ve Çağdaş Türk Çalışmaları Kürsüsü'nde TCMB adına danışma kurulu üyeliğini yürüttü.

AK Parti İzmir Milletvekili seçilen Turhan; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyeliği yaptı. 13 Eylül 2019’da AK Parti’den İstifa etti. İbrahim Mustafa Turhan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRELİ, ESKİ, MİLLETVEKİLİ,, DAVUTOĞLU'NUN, PARTİ, YÖNETİMİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı