Haber Detayı
21 Ocak 2014 - Salı 09:48 Bu haber 3062 kez okundu
 
TİRELİ BAKKALLAR BİR KEZ DAHA “KANTUR” DEDİ
İki adayın yarıştığı Tire Bakkallar Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut oda başkanı Mehmet Kantur 4. kez Başkanlık görevine seçildi.
Tire Haberi
TİRELİ BAKKALLAR BİR KEZ DAHA “KANTUR” DEDİ

Tire Bakallar Esnaf Odası’nın seçimli genel kurulunda sandıktan bir kez daha mevcut Başkan Mehmet Kantur çıktı. Toplam, 331 üyesi bulunan odanın genel kurulunda adaylar Engin Toparlak ile Mehmet Kantur yarıştı. Kantur, toplam 151 üyenin oyunu alarak, koltuğunu korudu. Diğer aday Engin Toparlak’a ise 109 oy çıktı. Divan Başkanlığını, Birlik Danışmanı Mustafa Ak’ın yaptığı genel kurulu , Zeytinova Belediye Başkanı Ali Doğu, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, AK Parti Tire Belediye Başkan adayı Mehmet Çeltikçoğlu, SP adayı Sadrettin Yakuter ile ilçede bulunan diğer odaların başkanları izledi. Faaliyet ve denetim raporları üyelerin oylarıyla ibra edildi. Adaylardan Engin Toparlak, bakkalın mahallede taşıdığı sosyal öneme dikkat çekti, Toparlak, “Bakkal demek bir mahallenin ışığı demektir” diye konuştu.

 

ZİNCİR MAĞAZALARDAN ŞİKAYET ETTİ

 

4. dönem için üyelerden vize alan Başkan Kantur, parekende piyasası düzenleyecek kununun bakkallar açısından son derece önemli olduğu belirterek, kanunun meclis genel kurulunda bir an önce yasalaşmasını istedi. Tire’de, 20’yi aşkın zincir mağaza bulunduğuna dikkat çeken Başkan Kantur, “Yasa çıkarsa hepimiz rahatlayacağız. Önümüzdeki dönem sosyal projelerimizi geliştireceğiz. Sorunlarımızı dada hızlı çözmek amacıyla Tire Belediyesi’nde esnaf masası kuracağız. ‘Mavi kapak’ kampanyasına tüm gücümüzle destek vereceğiz. Geçen dönemde, düzenlediğimiz benzer kampanyayla oda olarak 1 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye almıştık. Bu sayıyı arttıracağız. Birleştirici bir yönetim anlayışı sergileyerek, herkesin fikrini ve önerilerini dinleyeceğiz” dedi. Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Ahmet Koç, Ayhan Pamuk, Ahmet Kocamanoğlu, Hasan Alcan, Özkan Soylu ve Bülent Yalçın.

 

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, adayın, yarıştığı, Tire, Bakkallar, Esnaf, Odası’nın, genel, kurulunda, mev
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRELİ BAKKALLAR BİR KEZ DAHA “KANTUR” DEDİ
TİRELİ BAKKALLAR BİR KEZ DAHA “KANTUR” DEDİ
TİRELİ BAKKALLAR BİR KEZ DAHA “KANTUR” DEDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı