Haber Detayı
27 Ocak 2014 - Pazartesi 09:53 Bu haber 2361 kez okundu
 
Tireli balıkçılar derneklerini kurdu
Sayıları her geçen sene artan balıkçı esnafı, bu esnaflarda çalışanlar ve balık tutma hobisi bulunan vatandaşlar ‘Tire Balıkçıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ adında bir dernek kurdu.
Tire Haberi
Tireli balıkçılar derneklerini kurdu

Tire’de bundan 10-15 yıl önce sayıları bir, iki iken günümüzde,  10’unun üzerine çıkan balıkçı esnafları ve bu işletmelerde çalışan işçiler ile hobisi balık tutmak olan vatandaşlarında ilçemizde bir derneği oldu. STK (sivil toplum kuruluşu) örgütlenmeleri konusunda hızla ilerleyen kentlerden biri olan Tire’de, bu önemli yelpazede yer alan balıkçı derneği, yaklaşık 10 gün önce kuruldu.

Derneğin geçici başkanlığına Raşit Süpürge (Balıkçı Raci), ikinci başkanlığına ise Deniz Bengi atandı. Dernek ilk kongresini Temmuz ayında gerçekleştirecek. Derneğin kurucu başkanı olarak göreve gelen, Tireli vatandaşların balıkçı Raci olarak bildikleri Raşit Süpürge, kurdukları dernek ile Tire’deki balıkçılık sektörünün daha da gelişmesini sağlamak, kaliteli ve taze balığı her an Tirelilere ulaştırabilmek, balıkçıların sıkıntı ve isteklerini çözümlemek ve balık satışı ve balıkçı esnafı ile ilgili şikayeti olan vatandaşların bu sıkıntı ve şikayetlerini anlatabilecekleri bir kuruluş oluşturma amacında olduklarını, bunun için yola çıktıklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sayıları, her, geçen, sene, artan, balıkçı, esnafı, esnaflarda, çalışanlar, balı
Yorumlar
Haber Yazılımı