Haber Detayı
20 Ocak 2014 - Pazartesi 14:32 Bu haber 18618 kez okundu
 
TİRELİ MOBİLYACI AVRUPA’YA İHRACATA BAŞLADI
Tire Sanayi Sitesi’nde üretimini sürdüren Işık Mobilya, Tasarım ve Dekorasyon firması Avrupa’ya mobilya ihracatı yapmaya başladı. Belçikalı bir inşaat firması ile anlaşan Tireli iş adamı, bu ülkede yapımı devam eden evlere iç dekorasyon ürünü mobilyalar gönderecek. İlk parti önceki gün yüklenerek yola çıktı.
Sektör Haberi
TİRELİ MOBİLYACI AVRUPA’YA İHRACATA BAŞLADI

Tireli iş adamları dünyaya açılmaya, ticaret ağını genişletmeye devam ediyor. Bunun son örneği, önceki Tire Küçük Sanayi Sitesi’nde imalathanesi bulunan Işık Mobilya, Tasarım ve Dekorasyon firması tarafından başlatılan ihracat atağı oldu. Teşhir mağazası Faik Tokluoğlu Bulvarı üzerinde bulunan, Osman Bozkurt işletmecisi olduğu firma, bugüne kadar Tire ve çevre kentlere yönelik iş yaparken, artık Avrupa’ya açılma yönünde ilk adımını attı.

İLK ETAP YÜKLENİP YOLLANDI

Belçika’da bulunan Carman-Tras isimli inşaat firması ile anlaşan Işık Mobilya, bu firmanın Serenge kentinde yaptığı evlerin iç dekorasyon ürünü olan mutfak ve banyo dolapları, iç kapılar gibi ahşap kısımlarını üretip buraya gönderecek.

Yapılan ihracat anlaşması kapsamında ilk yükleme önceki gün Tire’deki imalathaneden yapıldı ve yola çıktı. İlk etapta 5 dairenin iç tasarım mobilyalarını gönderen Işık Mobilya, ikinci etapta 24 dairenin mobilyalarını gönderecek.

“İNŞAALLAH DEVAMI DA GELECEK”

Mutfak, banyo, ankestre, mozaik, mermer ürünlerini satan mobilya bölümlerini de üreten Işık Mobilya’nın işletmecisi Osman Bozkurt gerçekleştirdiği ihracat için, “Tire’den bir firma olarak Avrupa’ya mobilya ve dekarasyon ürünleri ihraç etmekten dolayı mutluyuz. İnşallah bunun devamı gelecek. Hatta ihracat noktasında çalışmalarımız ilerlerse, bizzat Belçika’ya gidip iş görüşmelerinde bulunmak ve sonrasında ise Belçika’da ‘şowroom’ açmayı da düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Sanayi, Sitesi’nde, üretimini, sürdüren, Işık, Mobilya, Tasarım, Dekorasyo
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRELİ MOBİLYACI AVRUPA’YA İHRACATA BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı