Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 13:17 Bu haber 1962 kez okundu
 
Tireli Romanların yol isyanı…
Belevi karayolu bağlantılı Sabunhane caddesinde yaşayan Roman vatandaşlar yolda meydana gelen devasa çukurların kapatılıp asfaltlanmasını istiyor.
Tire Haberi
Tireli Romanların yol isyanı…

Tireli Romanlar, mahallerindeki yolun yıllardır yapılmadığını söyleyip, isyan etti. Sabunhane caddesinde yaşayan Roman vatandaşlar yolda bakımsızlık nedeniyle meydana gelen devasa çukurların bir an önce kapatılıp, asfaltlanmasını istiyor. Belevi karayoluna bağlanan yaklaşık 800 metrelik Sabunhane caddesinin, ilçenin en işlek yollarından biri olduğunu belirten mahalle sakinleri, “Tire’deki, ana caddelerinin hemen hemen hepsi asfaltlandı. Ara sokaklar bile parke taşlarla yeniden yapıldı. Bizler ise yıllardır bu sorunu çekiyoruz. Caddeden hızla geçen araçlar bazen çukurları göremeyip, içine giriyorlar. Yolun her tarafı yama dolu. Bazen, çukurları dolgu malzemesiyle dolduruyorlar. İlk yağmurda her şey eski haline dönüyor” dediler.

TOZDAN BEZDİK

Doğduğundan buyana aynı mahallede yaşadığını ifade eden 73 yaşındaki Emine Ökke ise “Astım ve Koah hastasıyım. Otomobiller geçerken çıkan tozdan neredeyse nefes alamaz hale geliyorum. Astım ataklarım arttı. Evimin içi ve eşyalarımın üstü toz içinde. Yaşlı halimle bırakın evimi temizlemeyi kendime bile zor bakıyorum. Yetkililer sesimizi duysun” şeklinde konuştu.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belevi, karayolu, bağlantılı, Sabunhane, caddesinde, yaşayan, Roman, vatandaşlar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tireli Romanların yol isyanı…
Yorumlar
Haber Yazılımı