Haber Detayı
29 Nisan 2017 - Cumartesi 12:37 Bu haber 5183 kez okundu
 
TÜBİTAK bilim olimpiyatlarında Tire’yi temsil ettiler
TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına katılan ve Tire’yi temsil eden BAÇ Fen Lisesi’nin başarılı gençleri, önceki gün Kaymakam Tanrıseven’i ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.
Tire Haberi
TÜBİTAK bilim olimpiyatlarında Tire’yi temsil ettiler

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına katılan ve Tire’yi temsil eden BAÇ Fen Lisesi’nin başarılı gençleri, önceki gün Kaymakam Tanrıseven’i ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

Belgin Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi öğrencilerinden Mehmet Tuna ve Doğukan Bölücek büyük bir başarıya imza atarak 48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Tarih Alanında Araştırma Projeleri kapsamında temsil etmişlerdi.

Bilindiği gibi TÜBİTAK´ın düzenlediği 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması´nda ilçemizi Tire Belgin ve Atila Çallıoğlu Fen Lisesi öğrencileri Tarih alanında temsil etmişlerdi. Öğrencilerimiz Mehmet Tuna ve Doğukan Bölücek, danışman öğretmen Harun Toksoy eşliğinde " Bir Sözlü Tarih Çalışması Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı" adlı tarih çalışmasıyla İzmir bölge 1.si oldular. İlçemizi ve Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesini 08-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da Türkiye finalinde temsil hakkı kazandılar. Bu büyük başarıyı Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ile paylaşan öğrencilerin haklı gururu görülmeye değerdi.

“BÜYÜK BAŞARILAR ANCAK ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARLA YAKALANIR”

Yarışmada başarı kazanan öğrencileri Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven makamında kabul etti. Başarılı öğrencilerin Kaymakam Tanrıseven'i ziyaretleri oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Tanrıseven öğrenciler ile tek tek ve yakından ilgilenerek gençlerin gelecek planlarını sordu. Büyük Başarıların ancak özverili çalışmalar ile yakalanabileceğini vurgulayan Kaymakam Tanrıseven, ayrıca bu anlamlı başarı ivmesinin gelecekte de devam ederek Mayıs ayında yapılacak finallere yansımasının önemine sözlerine ekledi.

“ÜLKEMİZİN SİZİN GİBİ GENÇLERE İHTİYACI VAR”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, başarılı öğrencilere hediyelerini verirken onların hangi konuda olursa olsun bir ihtiyaçları halinde şahsı ve kaymakamlık olarak her zaman yanlarında olduğunu ifade etti. Günümüzde ülkelerin iyi yetişmiş bireylere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu belirten Tanrıseven, gençlerin fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmedi.

Kaymakam Tanrıseven, öğrencilerin başarısı ile gurur duyduğunu belirterek, “Önümüzde Ankara'da yapılacak final var. Orada sizden okulunuz ve güzel ilçemiz Tire için başarılı diliyor başarı çıtasını yükseltmenizi istiyorum” şeklinde konuştu. Kaymakam Tanrıseven’i ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut ve Okul Müdürü Öztürk Kurtça'da hazır bulundu.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜBİTAK, Bilim, Olimpiyatlarına, katılan, Tire’yi, temsil, eden, BAÇ, Fen, Lises
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TÜBİTAK bilim olimpiyatlarında Tire’yi temsil ettiler
Yorumlar
Haber Yazılımı