Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 16:13 Bu haber 2538 kez okundu
 
BAŞKAN ŞENYURT'TAN, DANIŞTAY'IN ANDIMIZ KARARINA TEPKİ
Danıştay'ın andımız kararına tepki gösteren İyi Parti Tire İlçe başkanı Yüksel Şenyurt, " İYİ insanların partisi olarak bizler, andımızın kaldırılmasını esefle kınıyor ve bu kararı Yüce Türk milletinin vicdanında yok hükmünde oluğunu ifade ediyoruz." dedi.
Siyaset Haberi
BAŞKAN ŞENYURT'TAN, DANIŞTAY'IN ANDIMIZ KARARINA TEPKİ

Danıştay'ın okullarda andımızın okunmasını engelleyen kararına, bir tepki de İyi Parti Tire İlçe başkanı Yüksel Şenyurt'tan geldi. Şenyurt yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli Hemşerilerim, son günlerde gündemi meşgul eden Andı'mızın kaldırılması Yüce Türk milletine vurulan bir tokattır. Bilindiği gibi AKP ve HDP andımızın kaldırılması için ''Evet'' oyu kullanmış, kendini Milliyetçi zanneden MHP çekimser oy kullanarak çanak  tutmuştur.

Bu zamana kadar aklınız neredeydi? Acaba Büyük kurultayınız olmasa idi gündeme dahi getirmeyecektiniz. Kurultay öncesi Türk milliyetçilerinin gazını mı almak istiyorsunuz. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin genetik kodlarıyla oynamaya pek meraklı olan erk sahipleri, yüce milletimizi bir arada tutan, birliği ve dirliği sağlayan,Türk çocuğuna kimlik aşılayan andımızı Türk'ün bağrına bir hançer saplar misali bir daha okunmamak kaydıyla yasa kararını onaylamıştır.

Dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde bir millet yaratabilmenin zorluğunu bilenler, vatandaşlık tanımını örneğin Almanyalı veya Fransalı olarak değil Alman ya da Fransız olarak ifade etmektedir.

Dolayısıyladır ki, Anayasamızın 66.maddesinde de vücut bulan Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür ifadesi güç sahiplerinin korktuğu Türk kimliğinin, tüm etnik unsurları kapsayan ana bir kavram olduğunu göstermektedir. Hal böyle iken bölücü ve emperyalist güçlerin savaş meydanlarında başaramadıkları, gizli gündem sahipleri Türklük ağacını yavaş yavaş budayarak gerçekleştirmektedir. Öte yandan bilinmelidir ki kalbini bu coğrafyaya adamış olan İYİ insanların partisi olarak bizler, andımızın kaldırılmasını esefle kınıyor ve bu kararı Yüce Türk milletinin vicdanında yok hükmünde oluğunu ifade ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu M.Kemal ATATÜRK'ün andımız yoluyla Türk çocuğunun kalbine nakış edilen ''Ne Mutlu Türk'üm diyene'' sözleriyle selamlıyorum."dedi.

SAYGILARIMLA

Yüksel ŞENYURT

İYİ PARTİ TİRE İLÇE BAŞKANI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ŞENYURT'TAN,, DANIŞTAY'IN, ANDIMIZ, KARARINA, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı